Beşiktaş’ın Gençlerine Teklif Yağıyor

Posted by

Bu sezon yarıştığı neredeyse her alanda derin hayal kırıklıkları yaşayan Beşiktaş’ta göreve gelen teknik direktör Valerien İsmael ile birlikte camianın iyi bir havaya girdiğini belirtmek mümkün. Fransız teknik adamın farklı oyun sistemi ve takımla olan uyumu Siyah Beyazlı camiayı umutlandırırken takımın genç isimleriyle alakalı olarak da transfer teklifleri olduğu ifade ediliyor. Geçen sezonun şampiyonluk kadar değerli görülen kazanımları Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz’a Avrupa’nın çeşitli kulüplerinden teklifler var.

Ersin Fransa Yolcusu

Bu sezon Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi başta olmak üzere ciddi hayal kırıklıkları yaşayan Beşiktaş’ta gelecek sezon yine şampiyon olmanın hesapları yapılıyor.

Takımın geçen sezon 2 kupa kaldıran teknik direktörü Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasından sonra geçici olarak göreve getirdiği Önder Karaveli de asıl görevine geri döndü ve Karaveli yerine Valerien İsmael getirildi.

Fransız teknik adamın kendine has sistemi ve hırslı yapısı taraftarlar tarafından oldukça umutlu karşılanırken, gelecek sezona dair planlamalar da başladı. Bununla birlikte geçen sezon Sergen Yalçın tarafından ilk 11’e monte edilen Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu da Avrupa’dan teklifler almaya devam ediyorlar.

Geçen sezon Beşiktaş kalesini koruyan ve daha ilk sezonunda şampiyonluk yaşayan Ersin Destanoğlu, uzun bir süredir Fransız temsilcisi Nice tarafından takip ediliyor. Fransız temsilcisinin teknik direktörü Christophe Galtier, geçen sezon Lille’de aldığı şampiyonlukta Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik gibi Türk oyunculardan oldukça iyi verim almıştı.

Başarılı teknik adamın Beşiktaş’ın başarılı file bekçisine kancayı taktığı ve 6-7 milyon Euro gibi bir bonservis bedelini gözden çıkardığı ifade ediliyor. Bununla birlikte Siyah Beyazlı kulübün oyuncusu için beklentisi de en az 7 milyon Euro olarak belirtiliyor.

Rıdvan’a Teklif Yağıyor

Valerien İsmael yönetiminde tam olarak bir kanat bek performansı sergilemeyi başaran Rıdvan Yılmaz da Avrupa tarafından yakından takip edilen isimlerden birisi. Genç sol bekle alakalı basına yansıyan son haberlere bakıldığı zaman Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt’un ve İngiliz temsilcisi Tottenham’ın oyuncuya ciddi ilgi duyduğu ifade ediliyor.

Her iki takım da Beşiktaş’a resmi ilgi kağıtlarını gönderirken gelecek haftalarda da Rıdvan’a dair tekliflerini sunacaklar gibi görünüyor. Altyapıdan bu yana birlikte mücadele eden ve geçen sezon Beşiktaş’ın şampiyonluğuna ciddi katkı sağlayan iki genç oyuncudan gelecek bonservis bedelleriyle Siyah Beyazlı takım hem vitrinini güzelleştirebilir hem de ciddi bir yapılanma içerisine girebilir.

Her ne kadar bu sezon gösterdiği performansla çok eleştirilse de takımın oyuncuyken de efsanesi olan Sergen Yalçın’ın bu iki oyuncuyu Kara Kartal’a kazandırmış olması oldukça değerli. Genel olarak belirli bir standartta mücadele etmeyi başaran ve her zaman güvenilir olan iki oyuncu da Avrupa’da bizleri başarıyla temsil edebilecek kapasiteye sahip oyuncular.