Beşiktaş Sezonu Çifte Kupayla Noktaladı

Posted by

Süper Lig henüz yeni bitmiş ve şampiyon Beşiktaş olmuşken, 3 gün arayla ve aynı sahada Beşiktaş başka bir kupa kaldırma şansı elde etti.

59. Ziraat Türkiye Kupası sonunda sahibini buldu. Gürsel Aksel Stadyumu’nda Fraport TAV Antalyaspor ile Beşiktaş final için karşı karşıya geldi ve çetin mücadele 2-0 skoruyla Beşiktaş’ın kupayı kaldırmasıyla son buldu. Zorlu mücadele de aynı hafta içerisinde ikinci kez kupayı ellerinde tutan Beşiktaş, 2 büyük rakibi Fenerbahçe ve Galatasaray’ı geride bırakmış oldu. Sezonu çifte kupayla bitiren son karşılaşmanın gol sevinçleri ise Josef ve Rosier’den geldi.

Bunun yanı sıra Ersun Yanal yönetimindeki Antalyaspor 2 kez finale yükselmişti. Aynı zamanda ise tüm karşılaşmalarını da gol yemeden kazanmıştı. Türkiye Kupası’nı ilk kez evine götürmeye bu kadar yakın olan Akdeniz ekibi 2 gol birden yiyerek turnuvayı 2. Olarak tamamlamış oldu. Alınan bu skor ile hayal kırıklığı yaşadı.

Maçta Yaşanan Gol Sevinçleri ve Detaylar

İzmir Gürsel Aksel Stadyumu’nda yaşanan final karşılaşması 18 Mayıs Salı günü 20:45 saatlerinde başladı. Ali Palabıyık hakemliğinde oynanan maçta, Ceyhun Sesigüzel ve Serkan Olguncan, Palabıyık’a yardımcı oldular.

Karşılaşma hızlı başlayarak daha 3. Dakikadan gol sevinci gösterdi. İlk dakikalardan heyecanlı anlar yaşayacağımızın sinyalini veren bu gol sesi Josef de Souza’dan geldi. Henüz 10. Dakikada Antalyaspor atak gösterse ve gol fırsatı eline geçse de bu sürece hakimiyetini koruyamadı.

Beşiktaş’ı yakalayamayan Akdeniz ekibi skoru eşitleyemeden bir gol sesi daha duyuldu. 30. Dakikadayken gelen gol sesi skoru 2-0 yaparken Beşiktaş’ın skor farkını arttırdı. Valentin Rosier’e ait olan gol sesinden sonra başka gol sesi duyulmasa da son dakikalara kadar heyecan durmadı. Beşiktaş 2-0’lık skor ile kupayı müzesine götürmeye hak kazandı.

Karşılaşma 4 sarı kart görürken bu 4 sarı karttan 3’ü Akdeniz ekibinden Nuri, Kudryashov ve Naldo’ya giderken diğer sarı kart Beşiktaş’tan Utku’ya gitti.

Fraport TAV Antalyaspor – Beşiktaş 11’leri

Heyecan dolu final karşılaşmasının 11’leri ise şu şekildeydi;

Beşiktaş : Rosier, Vida, N’Sakala, Necip, Atiba, Josef, Ghezzal, Larin, Welinton, N’Koudou, Utku

Fraport TAV Antalyaspor : Boffin, Naldo, Veysel, Kudriashov, Fredy, Amilton, Gökdeniz, Podolski, Bünyamnin, Nuri, Hakan