Beşiktaş Rıdvan İçin Glasgow Rangers İle Görüşüyor

Posted by

Beşiktaş, yoğun transfer gündemi ile 2022 – 2023 sezonuna hazırlanmaya devam ediyor. Siyah Beyazlı kadroya dahil olacak isimlerin yanı sıra takımdan ayrılması planlanan oyuncular için de yoğun mesailer harcanıyor. Kara Kartal’ın gündemindeki son isim Rıdvan Yılmaz oldu. 21 yaşındaki sporcu için Beşiktaş’ın görüşmelere başladığı ekibin Glasgow Rangers olduğu öğrenildi. İşte Kara Kartal’ın transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Siyah Beyazlı yönetim, milli futbolculardan Rıdvan Yılmaz’ın transferine odaklanmış durumda. 21 yaşındaki futbolcu için İskoç kulüplerinden Glasgow Rangers ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. İki ekip de en kısa sürede şartlarda anlaşarak imzaları atmayı istiyor.

Beşiktaş KAP’a Bildirdi

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, Rıdvan Yılmaz için İskoç ekibi Glasgow Rangers ile gerçekleştirdiği görüşmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirerek resmiyete döktü. Bu konu ile alakalı resmi açıklamada bulunan Kara Kartal, profesyonel oyuncularından Rıdvan Yılmaz’ın prestijli takımlardan Glasgow Rangers kulübüne kati transferi için görüşmelere başlandığını ifade etti.

Geçtiğimiz ay Alman takımlarından Eintracht Frankfurt ile Rıdvan Yılmaz için anlaşan Siyah Beyazlı yönetim, daha sonra ödeme ile alakalı yaşanan problemler nedeni ile kararından dönmüştü. Alman ekibinin Rıdvan Yılmaz’ın transfer ücretini ödeme planı konusunda Kara Kartal ile bir türlü anlaşma sağlayamadığı öğrenildi.

Rıdvan Yılmaz 33 Maçta 3 Gol Attı!

Rıdvan Yılmaz, 21 Mayıs 2001 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Sol bekte son derece başarılı olan futbolcu, Siyah Beyazlı yönetim ile 20 Nisan 2020’de 3 senelik sözleşme imzalamıştı. 2016 senesinden beri Kara Kartal’ın altyapısında profesyonel spor kariyerine başlayan genç yetenek, daha sonra Beşiktaş U16, U17, U19 ve son olarak ise Beşiktaş A takımında forma giydi.

Sol ayağını hakim olarak kullanan futbolcu, yeşil sahada dinamik ve etkili performanslar göstermesi ile biliniyor. 2021 – 2022 sezonunda Siyah Beyazlı forma ile 33 müsabakada forma terleten Rıdvan Yılmaz, toplamda 3 kere meşin yuvarlağı kale ile buluşturmayı başardı ve 4 kez de asist üreterek Kara Kartal’ın skoruna katkı sağladı.