Anadolu Efes Kendi Sahasında Kızılyıldız’ı Mağlup Etti

Posted by

THY Euroleague’in 17. hafta maçında temsilcimiz Anadolu Efes, 22 Aralık Çarşamba günü kendi sahasında Sırbistan’ın Kızılyıldız ekibini konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 84 – 83’lük skor ile kazanan taraf ev sahibi Anadolu Efes oldu.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Kızılyıldız,  THY Euroleague’de bu sezon 10. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki ev sahibi Anadolu Efes, THY Euroleague‘de bu sezon üst üste üçüncü toplamda ise 9. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ise Anadolu Efes’te attığı 23 sayı Pleiss, 21 sayı ile Micic ve 10 sayı ile Beaubois olurken; konuk takım Kızılyıldız’da ise attığı 20 sayı ile Kalinic, 13 sayı ile Lazic ve 12 sayı ile Wolters oldu.

Anadolu Efes ve Kızılyıldız Karşılaşmasının Detayları

THY Euroleague’in 17. Haftasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Robert Lottermoser, Emilio Perez ve Guido Giovannetti hakem üçlüsünün yönettiği maçta Anadolu Efes ile Kızılyıldız kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk çeyreğine hızlı ve etkili başlayan taraf ev sahibi Anadolu Efes oldu.

Hem hücumda hem de savunmada iyi bir oyun sergileyen temsilcimiz Anadolu Efes, maçın birinci periyotunu 31 – 21 önde tamamladı. Maçın ikinci çeyreğinde ise bu kez iyi bir oyun sergileyen taraf konuk takım Kızılyıldız oldu. Hücumda etkinliğini ve savunmada sertliğini ön plana çıkaran konuk takım Kızılyıldız, önce aradaki farkı kapattı daha sonra ise maçın ikinci periyotunu 43 – 46 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise iki takım başabaş bir oyun ortaya koydu. Oldukça çekişmeli geçen üçüncü periyotu ise 3 sayı fark ile 65 – 68 önde tamamlayan taraf konuk takım Kızılyıldız oldu. Maçın dördüncü ve son çeyreği de tıpkı üçüncü periyot gibi başabaş geçti.

Hem ev sahibi Anadolu Efes hem de konuk takım Kızılyıldz hücumda ve savunmada etkili olmaya çalıştılar. Böylece ev sahibi Anadolu Efes, son hücumda bulduğu sayılar ile karşılaşmayı 84 – 83 kazanmayı başardı.

Anadolu Efes ve Kızılyıldız Oyuncularının Sayı Dağılımları

THY Euroleague’in 17. hafta maçında kendi sahasında Kızılyıldız’ı konuk eden temsilcimiz Anadolu Efes, rakibini 84 – 83’lük skor ile mağlup etmeyi başardı.

Bu sonuç ile birlikte iki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımları ise şöyle oldu: Anadolu Efes’te Larkin 8, Beaubois 10, Anderson 9, Pleiss 23, Dunston 5, Micic 21 ve Bryant 8 sayı atarken; konuk takım Kızılyıldız’da ise Wolters 12, Hollins 5, Kalinic 20, Kuzmic 7, Mitrovic 4, White 6, Lazic 13, Ivanovic 9 ve Lazarevic 7 sayı attı.