ANADOLU EFES EUROLEAGUE‘DE GÜLDÜ

Posted by

Anadolu Efes Turkish Airlines EuroLeague’ in 15. Haftasında kendi sahasında konuk ettikleri Bitci Baskonia’ yı 87 – 72 mağlup ettiler.

Karşılaşmadan galip olarak ayrılan temsilcimiz Anadolu Efes Turkish Airlines EuroLeague’  de bu sonuç ardından 7. galibiyetini elde ettiler. Konuk ekip Bitci Baskonia ise 10. yenilgisini yaşadı. Turkish Airlines EuroLeague‘ de 2 maç sonra kazanan temsilcimiz Anadolu Efes 10. Sırada yer aldılar. Konuk ekip Bitci Baskonia ise 16. Sırada yer aldılar.

ANADOLU EFES 87 – 72 BİTCİ BASKONİA

Mücadeleye iyi başlayamayan temsilcimiz Anadolu Efes ilk periyotta rakibi Bitci Baskonia’n nın üstünlüğü ile 21 – 13 geride tamamladılar.

Anadolu Efes temsilcimiz ikinci periyotta karşılaşmada ağırlığını koyarken 30 sayı üreten Anadolu Efes rakibi Bitci Baskonia ise 21 sayı ‘da kalmış oldular. Mücadele de ilk yarının sonun da ise Anadolu Efes 1 sayı fark ile 43 – 42 önde tamamlamayı başardılar.

Karşılaşmada ilk yarı sonun da üçüncü çeyreğe temsilcimiz Anadolu Efes aynı performansını korumaya devam ederken rakibi Bitci Baskonia karşısında 23 sayı ürete bilirken konuk ekip ise 20 sayıda kaldı. Üçüncü çeyrek sonun da ise karşılaşmada temsilcimiz Anadolu Efes rakibi Bitci Baskonia karşısında son çeyreğe 66 – 62 önde giren taraf oldular.

Temsilcimiz Anadolu Efes mücadelenin son çeyreğinden zayıf rakibi karşısında üstünlüğünü koruyarak bulduğu sayılar ile arada ki farkı da açarak son çeyrekte bulduğu 21 sayı ile rakibini rahat geçti. Konuk ekip son çeyrekte sadece 10 sayı ürete bilirken karşılaşma sonun da ise temsilcimiz Anadolu Efes sahadan 87 – 72 galip olarak ayrılan taraf oldular.

Ev sahibi takım temsilcimiz Anadolu Efes ‘de Vasilije Micić 24 sayıyla maçın en skoreri oldu. Konuk ekip Bitci Baskonia’da Jayson Antonie Granger Amodio ve S. Fontecchio 17’şer sayı kaydetti.

ANADOLU EFES YÜKSELİŞTE

SALON: Sinan Erdem

HAKEMLER: Sasa Pukl, Anne Panther, Marcin Kowalski

ANADOLU EFES: D. S. Larkin 16 sayı, R. Beaubois 7 sayı, E. B. Bryant 2 sayı, A. R. Moerman 15 sayı, B. K. Dunston JR 2 rbd, T. Pleiss 17 sayı, K. Simon4 rbd – 1 asist, V. Micic 24 sayı – 4 rbd – 4 asist, F. Petrusev 6 sayı, C. C. Singleton JR, j. L. Anderson, Buğrahan Tuncer

BİTCİ BASKONIA: W. M. IV Baldwin 10 sayı, J. A. A. Granger 17 sayı,T.  Sedekerskis 8 sayı, S. Fontecchio 17 sayı, S. Enoch 5 sayı, L. Peters 9 sayı,M. T.  Costello 3 rbd,R.  Giedraitis 5 sayı – 3 rbd, L. Nnoko 1 sayı – 4 rbd, A. Kurucs, Alejandro Barrera Pasán, Vanja Marinković

1’İNCİ PERİYOT: 13 – 21 – İLK YARI: 43 – 42 – 3’ÜNCÜ PERİYOT: 66 – 62