Yunus Akgün Çok Başka

Posted by

Galatasaray’ın genç oyuncusu Yunus Akgün bu sezonun en flaş isimlerinden olmaya aday. Üstelik sadece sarı kırmızı takım özelinde değil, Yunus Akgün hem antrenman hem de hazırlık maçlarındaki performansı ile adeta lige damga vurmaya hazırlanıyor.

Adana Demirspor Yaramış

Geride kalan 2020 21 futbol sezonunda kiralık olarak Adana Demirspor forması giyen oyuncu hem istatistik olarak başarılı bir sezonu geride bırakmış hem oyun anlamında ciddi beğeni toplamış hem de İtalyan yıldız Balotelli ile yakaladığı uyumla adeta İtalyan yıldızın adaptasyon surecini kısaltmış ve onun de performansını yukarı çekmişti.

Yunus Akgün

Bu sezon başında Adana Demirspor teknik direktörü Montella, Yunus Akgün’ün takımda kalmasını istediğini ama oyuncunun nihayetinde kiralık olduğunu ve Galatasaray’ın oyuncuyu bırakmayacağını düşündüğünü belirtmişti. İtalyan teknik adamın düşündüğü gibi oldu ve Galatasaray Yunus Akgün’ü sezon başı kamp kadrosuna dahil etti. Aslında Yunus Akgün de bunu bekliyordu ve kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda sezon öncesinde hazırlıklara başladığını ve kendisini Galatasaray için hazırladığını gösterdi.

Hazırlıkların başlamasıyla birlikte Yunus Akgün geçen sene bıraktığı yerden devam ettiğini gösterdi. Muhtemelen yazı çalışarak geçirdiği için kampa da hazır gelen futbolcu yeşil sahaya adım attığı anda farkını göstermeye başladı. Hazcılık maçlarında attığı goller, yaptığı asistler, verdiği paslar bir yandan tüm maç boyu durmadan mücadele etmesi, çok koşması ve attığı çalımlarla da adeta hazırlık maçlarının yıldızı oldu genç oyuncu.

Sezon başında kendisine gelen ve 4 milyon avro civarında olan teklifler önce Galatasaray yönetimince reddedilmiş ve kararı yeni hocanın vermesi istenmişti. Takımın başına getirilen Okan Buruk ise Yunus Akgün’ün çok astronomik bir teklif gelmediği sürece takımda kalmasını istediğini belirtti. Yunus Akgün de neredeyse her antrenmanda, her hazırlık maçında bu kararın doğruluğunu tekrar tekrar ispatladı.

Kanatlar Yunus Akgün ve Kerem Aktürkoğlu’na Emanet

Galatasaray taraftarı da Yunus Akgün’ün gelişiminden ve performansından dolayı oldukça mutlu. Özellikle 6 numara transferinde istediğini elde edemeyen Galatasaray’da taraftar bu konuda oldukça endişeli olsa da teselliyi hazırlık maçlarında attıkları gollerle öne çıkan iki genç futbolcusunda buldu sarı kırmızı taraftarlar. Yunus Akgün ve Kerem Aktürkoğlu’na aynı anda kanatlarda görev veren Okan Buruk, ters ayaklı bu iki kanat oyuncusunun sık sık içeri girmesini de istiyor. Adam geçebilen, şut atabilen ve ters kanatlarda oynamaları sebebiyle içeri kat etmede sorun yaşamayan bu ikilinin performansı ise taraftarı adeta mest ediyor.

Sağ ayaklı Kerem Aktürkoğlu geçen seneki gibi sol çizgide oynarken Yunus ise sağ kenara yerleşmiş durumda. Galatasaray taraftarı şimdi bu ikilinin ikisinden birden ayrı ayrı çift haneli gol ve asist yapmalarının hayalini kuruyor. Böyle bir senaryoda iki genç oyuncudan en az birinin sezon sonunda 10 milyon avro üzerine bedelle Avrupa’ya satılabileceği de konuşuluyor.