Yukatel Denizlispor’a Şok Üstüne Şok

Posted by

2020 – 2021 sezonuna istediği gibi başlayamayan Yukatel Denizlispor şok üstüne şok yaşıyor. 2020 yılına 5 teknik direktör sığdıran ve takımda istenilen düzeni bir türlü kuramayan yeşil siyahlılarda kötü gidişata bir türlü engel olunamıyor.

Ligin Dibine Demir Attı

2020 – 2021 sezonuna istediği gibi başlayamayan Yukatel Denizlispor şok üstüne şok yaşıyor. 2020 yılına 5 teknik direktör sığdıran ve takımda istenilen düzeni bir türlü kuramayan yeşil siyahlılarda kötü gidişata bir türlü engel olunamıyor.

2020 yılına Mehmet Özdilek ile başlayan Yukatel Denizlispor’un başına sırasıyla Bülent Uygun (24 Şubat), Levent Kartop (4 Temmuz), Robert Prosinecki (21 Ağustos) ve son olarak da 18 Aralık 2020’de Yalçın Koşukavak geçti.

Yalçın Koşukavak ile Süper Lig’de üst üste 2 galibiyet alan Yukatel Denizlispor tam toparlanmış gibi görünse de, bu galibiyetlerin ardından ligde oynadığı son 5 maçta yalnızca 2 puan toplayabildi. Geride kalan 19 haftada 18 maça çıkan Yukatel Denizlispor toplamda sadece 3 galibiyet alabildi. Beş beraberlik ve 10 mağlubiyet alan yeşil siyahlılar rakip kalelere yalnızca 17 gol attı.

Kayserispor’un ardından Süper Lig’in en az gol atan ikinci takımı olan yeşil siyahlılar kalesinde ise tam 30 gol gördü. Süper Lig’de son sıraya demir atan Yukatel Denizlispor ara transfer dönemimde kadroya takviye yaparak bir çıkış yakalamak isterken, şok bir haberle yıkıldı.

Transfer Yasağı

Ara transfer dönemine kadroya katılacak yeni kanlar ile Süper Lig’de yeniden çıkış yakalayarak düşme hattından uzaklaşmayı planlayan Yukatel Denizlispor’a transfer yasağı geldi.

2019 – 2020 sezonunda yeşil siyahlı takımın kalesini koruyan Adam Stachowiak’ın alacaklarını ödeyemeyen Yukatel Denizlispor’a transfer yasağı geldi.

17 Ocak 2021’de oynanan Atakaş Hataspor maçı öncesi alacakları bir türlü ödenemeyen Yukatel Denizlispor oyuncuları boykota giderek maç öncesi son antrenmana katılmadı. Kampı da boykot eden futbolcuların morali takıma gelen son yasakla birlikte iyice dibi gördü.

Maddi açıdan zor günler geçiren Yukatel Denizlispor yöneticileri kendilerini 127 bin Euro alacağı sebebiyle FIFA’ya şikayet eden Adam Stachowiak’ın alacağının en kısa sürede ödeneceğini ve transfer yasağını bir an önce kaldıracaklarını belirtti.

Buna ek olarak kulüp sözcüsü Yavuz Cinkaya, mevcut transfer yasağının kalkmasının ardından daha önceden anlaştıkları iki futbolcuyu gelecek hafta basına açıklayacaklarını ve takıma dahil edeceklerini belirtti.