Yıldız İsim Adım Adım Fenerbahçe’ye Geliyor

Posted by

.

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal ile sözleşmesi devam eden Mesul Özil, teknik direktör Mikel Arteta tarafından uzun zamandır forma şansı bulamıyor.

Adı sık sık Fenerbahçe ile anılan yıldız futbolcunun, ne zaman başka bir takıma transfer olacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Fakat yıldız futbolcunun özellikle Fenerbahçe’ye transferi ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiayı ortaya atan isim ise Beşiktaş’ın eski menajeri ve şimdilerin futbol yorumcusu Sinan Engin’den geldi.

Sinan Engin, Londra’dan aldığı duyumlara göre yaptığı açıklamalarla, Ocak ayı transfer dönemi yaklaşırken sarı lacivertli renklere gönül veren taraftarları adeta heyecanlandırdı.

Bilindiği üzere Fenerbahçeli taraftarlar Mesut Özil’i takımda görmeyi çok istiyor ve bu isteklerini sosyal medyada her fırsatta dile getiriyor.

Fakat Sinan Engin’in açıklamalarından sonra Mesut Özil transferi adeta ciddiye biniyor.

Devre Arasında Geliyor

Mikel Arteta yönetiminde Arsenal’da forma şansı bulamayan yıldız oyuncu Mesut Özil’in, devre arasında ne yapacağı ya da sezon sonunu mu bekleyeceği en çok merak edilen konulardan biri oldu.

Futbol yorumcusu Sinan Engin, bu konuda adeta bir son dakika iddiası ortaya attı. Sinan Engin, bu sezon sonunda Arsenal ile sözleşmesi bitecek olan Mesut Özil’in, sezon sonunu beklemeyerek devre arası transfer döneminde Fenerbahçe’ye geleceğini ifade etti.

Bu transferin önündeki en büyük engel ise bilindiği üzere Mesut Özil’in alddığı yüksek maaş. Yıldız futbolcu, Arsenal’da haftalık 350 bin sterlin kazanıyor.

Ayrıca eğer sezon sonunu beklerse, kulüpten ekstra olarak bir de sadakat primi alacak. Dün yaptığı açıklamalarda Sinan Engin, Fenerbahçe’nin Ocak ayı transfer döneminde Mesut Özil’in yanı sıra defans ve kanat mevkilerine iki oyuncu daha transfer yapacağını iddia etti.

Öte yandan Fenerbahçe’de bazı beklenmedik isimlerin takımdan ayrılabileceğini de sözlerine ekledi.

İşte Sinan Engin’in O Sözleri

Sinan Engin’in iddia ettiği sözler işte böyle: “Mesut Özil devre arasında yüzde 90 Fenerbahçe’ye gelmeye yakın. Bir stoper bir de kanat oyuncusu muhtemel.

Bazı sürpriz isimler de gidebilir Fenerbahçe‘den. Fenerbahçeli bazı oyuncuların menajerleri oyuncularını iyi motive etsinler.”