Yeni Malatyaspor’un Rakibi Atakaş Hatayspor

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Yeni Malatyaspor, 11 Mayıs Salı günü kendi sahasında Atakaş Hatayspor’u konuk edecek. İki takım arasındaki bu mücadele Yeni Malatya Stadyumu’nda ve saat 20:30’da başlayacak. Bu karşılaşmayı hakem Halil Umut Meler yönetecek. Hakem Halil Umut Meler’in yardımcılıklarını ise Cevdet Kömürcüoğlu ve Esat Sancaktar yapacak. Bu mücadele beIN CONNECT ekranından naklen olarak yayınlacak. Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maçı ev sahibi Yeni Malatyaspor, 2 – 1’lik skorla kazanan taraf olmuştu.

Bu maç öncesinde konuk takım Atakaş Hatayspor, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 60 puan ile 5. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi Yeni Malatyaspor ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 44 puan ile 13. Sırada yer alıyor.

Yeni Malatyaspor ve Atakaş Hatayspor’un Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında oynanacak olan maçta Yeni Malatyaspor ile Atakaş Hatayspor kozlarını paylaşacak. Konuk takım Atakaş Hatayspor’un rakibi Yeni Malatyaspor karşısında Munir, Yusuf Abdioğlu, Pablo, Popov, Mesut Çaytemel, Sackey, Riberio, Akintola, Aabid, Boupendza ve Diouf 11’i ile maça başlaması bekleniyor. Öte yandan ev sahibi Yeni Malatyaspor’un konuk takım Atakaş Hatayspor karşısında ise Ertaç Özbir, Wallace, Hadebe, Semih Kaya, Karim Hafez, Zeki Yavru, Mallan, Mustafa Eskihellaç, Fofana, Tetteh ve Adem Büyük 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor.

Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım Atakaş Hatayspor, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Yeni Malatyaspor ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 7 galibiyet, 7 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı.

Yeni Malatyaspor ve Atakaş Hatayspor’un Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Yeni Malatyaspor ile Atakaş Hatayspor karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım Atakaş Hatayspor, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Yeni Malatyaspor ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı.