Xavi, Lionel Messi’yi İstedi

Posted by

Dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en önemli futbolcularından biri hiç şüphesiz ki Lionel Messi, hatta bazılarına göre o, tüm zamanların en iyisi. Yaşarken adını futbol ve Barcelona efsaneleri arasına yazdıran Arjantinli süper yıldız Barcelonalı olup da Maradona’yı izleyemeyenler tarafından Tanrı’nın kendilerine bir hediyesi olarak yorumlanıyordu. Ancak o Messi, Barcelona’nın ekonomik anlamda yaşadığı sorunlar nedeniyle takımdan ayrıldı ve Fransız devi, Arap sermayeli PSG’ye transfer oldu. Şimdi ise Xavi faktörü ile Messi’nin yeniden Barcelona’ya dönmesi gündeme geldi.

Messi ile birlikte uzun yıllardır Avrupa ve hatta dünya futbolunu domine eden Barcelona takımı, Messi’nin ayrılmasının ardından adeta sıradan bir takım hüviyetine büründü ve hatta oldukça kötü maçlar da oynadı.

Xavi

Xavi İle Eski Günlere Dönüş

Messi gibi bir oyuncunun 100 yılda bir kez geleceğini bilen Barcelona da çareyi saha içinde dğeil saha kenarında bir kurtarıcıda arayıp teknik direktör değişikliklerine gitti ve en sonunda aradığı çıkışı eski futbolcu Xavi Hernandez de buldu. Tam adı Xavier Hernandes Creus olan eski Barcelona futbolcusu Messili Barca kadrosunun en önemli 3 parçasından biriydi. Ronaldinho, Neymar, Arda Turan, Henry gibi pek çok önemli isim Messi ile beraber oynamış olsa da efsane Barca kadrosunun Messi kadar önemli sayılan diğer iki yıldızı aslında orta saha oyuncuları Iniesta ve Xavi idi. Hatta bazıları Barcelona’nın düşüşünün Xavi ve Inietsa‘nın ayrılması sonrasında başladığını hatta Messi‘nin bile onlar olmadan eski Messi olmadığını iddia etmektedir hala.

İşte o Xavi Barcelona’ya bu kez teknik adam olarak geri döndü ve ipleri eline alarak tıpkı futbolculuğunda olduğu gibi Barcelona’yı tek başına toparladı. Hem oyun olarak, hem de alınan skorlar olarak Barcelona’ya çok ciddi bir çıkış yaşatan Xavi ile adeta uyuyan dev uyandı ve kendisini buldu. Fakat Xavi’nin bir hayali var. Futbolculuk döneminde takım arkadaşı olarak büyük başarılar, sevinçler yaşadığı, dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilen Lionel Messi’ye hocalık yapabilmek.

Lionel Messi Dönebilir

Xai Hernandez, Lionel Messi’yi istediğini açık açık söyledi. Lionel Messi’nin PSG ile olan sözleşmesi 2023 yılının yazında bitiyor. Sözleşmesinin bitmesinin ardından Barcelona’nın teklif vermesi halinde Lionel Messi’nin diğer tekliflere bakmadan Barcelona’ya döneceği öngörülüyor. Zira Lionel Messi altyapısından yetiştiği kulübe göz yaşları içerisinde veda etmişti.

Messi ile Xavi Hernandez’in arasının çok iyi olduğu da biliniyor. Yani Xavi, Messi ile transfer görüşmesi yapmak için herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan eski takım arkadaşını, dostunu telefonla direkt arayabilecek bir isim. Haliyle Xavi’nin Messi’yi istiyorum açıklamasının durduk yere yapılmadığını, en azından böyle bir şeyden Messi’nin çok daha önceden haberi olduğunu düşünüyor futbol otoriteleri. Diğer yandan öğrenildiğine göre PSG de sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Arjantinli süper yıldız için yeni biz sözleşme hazırlığında.