Welinton Performansı ile Cevap Verdi

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de arka araya bulduğu galibiyetler ile birlikte liderlik koltuğuna tekrar oturan Beşiktaş’ın liderliğe yükselmesinde en etkili isimlerden biri de Welinton. Siyah beyazlı takım ligin ilk yarısını zirvede bitirdikten sonra Galatasaray atağına karşı cevap verememiş 2. Sıraya gerilemişti.

Brezilyalı defans oyuncusu aynı zamanda takımda en çok tartışılan isimlerden bir tanesi. Tecrübeli defans oyuncusu ise tüm eleştirilere ve tartışmalara sahada gösterdiği performansı ile cevap verdi ve Beşiktaş’tan övgüleri kaptı.

Liderlikte Büyük Rol Oynadı

Siyah beyazlı takımın 23 yaşındaki Fatih Aksoy ile Welinton’u takas etmesi özellikle siyah beyazlı taraftarın tepkisine yol açmıştı. Fatih Aksoy’un genç ve gelecek vadeden bir oyuncu olmasına karşın Welinton’un 31 yaşında olması ve kendisinin performansının çok daha beğenilmemesi takımı adeta ikiye bölmüştü.

31 yaşındaki Brezilyalı defans oyuncusu kendisini hedef tahtası yapanlara sahada gösterdiği performansı ile cevap verdi.

Siyah beyazlı takımda ikili oyunlar özellikle 2020-2021 sezonunda oldukça popüler olmaya başladı. Daha öncelerde Vincent Aboubakar ve Cyle Larin ikilisinin uyumlu bir şekilde sahada hareket etmesi konuşulmuştu.

Siyah beyazlı takımda bu sefer ise tecrübeli stoper oyuncusu Welinton ile Vida’nın yakaladığı uyum konuşulmaya başlandı. İkilinin sahada gösterdiği performans Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig’de liderlik koltuğuna ulaşmasında büyük rol oynadı.  

Takımda Performansı ile Birinci Oldu

Beşiktaş 2020-2021 sezonunda 27 maça çıkarken bu maçların 12’sinde kalesini gole kapatmayı başardı ve bu istatistikte Brezilyalı stoper oyuncusu Welinton’un etkisi büyük. Welinton’un Beşiktaş’taki performans istatistiklerine bakıldığına ise 3 istatistik ile siyah beyazlı takımın zirvesinde yer aldığı görülüyor.

Brezilyalı oyuncu maç başına 3.3 ava topu kazanma, 2.9 rakip topu uzaklaştırma ve 0.9 şut engelleme performansı ile takımının en iyi isimlerden biri oldu. Top kapmada ise 1.8 ortalaması ile siyah beyazlı takımda 3. Sırada yer alıyor.

Oyuncunun bu performansları sonrasında Fatih Aksoy karşılığında yapılan takasın çok da mantıksız bir karar olmadığı, tecrübeli oyuncunun takımın yükselişinde büyük rol oynadığı görülüyor.