Volkan Demirel Fatih Karagümrük’ün Yeni Teknik Direktörü Oldu

Posted by

1989 doğumlu İtalyan teknik adam Francesco Farioli; uzun süreden bu yana Fatih Karagümrük’ü çalıştırıyordu. Lige iyi bir başlangıç yapan Karagümrük; son haftalarda düşüşe geçti. Hem Giresunspor’a hem de Konyaspor’a farklı mağlup oldu. Bu noktada, Fatih Karagümrük yönetimi; Francesco Farioli ile yolları ayırdı. Herkes Fatih Karagümrük’ün yeni teknik direktörünün kim olacağını merak ediyordu.

Volkan Demirel; hem Fenerbahçe’nin hem de Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın kalesini uzun yıllar boyunca korudu. 1981 doğumlu isim; futbolu bıraktıktan sonra bir süre Fenerbahçe’de yardımcı antrenörlük görevinde bulundu. Sezona futbol yorumculuğu yaparak başlayan Demirel; Farioli’nin ardından Fatih Karagümrük’ün yeni teknik direktörü oldu.

Volkan Demirel’in böylesine önemli bir göreve başlaması herkesi şaşırttı. İnsanlar; Volkan Demirel’in Karagümrük’te neler yapacağını merakla bekliyorlar.

Fatih Karagümrük Volkan Demirel ile Anlaşıldığını Duyurdu

Süper Lig’in en güçlü kadrolarından birisine sahip olan Fatih Karagümrük; Volkan Demirel’e emanet! Futbolculuk döneminde bir hayli başarılı olan ismin ilk teknik direktörlük deneyiminde neler yapacağı merakla bekleniyor.

Fatih Karagümrük; hem Twitter hesabından hem de resmi sitesinden Volkan Demirel ile anlaşıldığını duyurdu. Buna göre, genç teknik adam ile 2.5 yıllık sözleşme imzalandı. Yapılan açıklamada, Türk futbolunun en önemli isimlerinden birisi olan Demirel ile çalışacak olmanın büyük bir gurur olduğundan bahsedildi.

Volkan Demirel; teknik sorumlu sıfatıyla görevine başlayacak. Genç teknik adamın işi bir hayli zor! Ancak, yıllardan bu yana üst seviye futbolun içerisinde olan Volkan Demirel’in bu görevin altından kalkacağı düşünülüyor.

Volkan Demirel Kimdir?

27 Ekim 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.91 boyundadır. Türkiye A Milli Takımı’nın formasını 63 defa giymiştir. Futbola Kartalspor altyapısında başlayan Demirel; 1 Temmuz 2000 tarihinde A takıma yükseldi. Burada gösterdiği performansla dikkat çekti. Ayrıca, Türkiye U21 milli takımının da değişmez isimlerinden birisiydi. 6 Ağustos 2002 tarihinde Fenerbahçe’ye transfer oldu. Tuncay Şanlı, Serhat Akın, Servet Çetin, Kemal Aslan gibi Ümit Milli Futbol Takımı’nın değişmez isimleriyle beraber sarı lacivertli formayı giymeye başladı.

Volkan Demirel’in ilk yıllarında Fenerbahçe’nin kalesini Rüştü Reçber koruyordu. Deneyimli kaleci; 2003 yazında Barcelona’ya transfer oldu. Bu şansı en iyi şekilde değerlendiren Demirel; kısa sürede kendisini kabul ettirmeyi başardı. Rüştü Reçber’in Fenerbahçe’ye geri dönmesine rağmen ona formayı vermedi.

Volkan Demirel; 17 yıllık Fenerbahçe serüveninde beş şampiyonluk yaşadı. Bunun yanı sıra, 2007 – 2008 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde takımıyla beraber çeyrek finale yükselme başarısını gösterdi. Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Euro 2008’de elde ettiği üçüncülük derecesinde de payı bir hayli fazlaydı.

Volkan Demirel’in Fenerbahçe’deki son yılları bir hayli sıkıntılıydı. Bilhassa Ali Koç’un başkan seçilmesiyle beraber bir dönem kadro dışı kaldı. 2018 – 2019 sezonunun sonunda futbol hayatını noktaladı.