Victor Nelsson Son Performans Değerlendirmesi

Posted by

Victor Enok Nelsson Süper Lig takımları arasında Galatasaray’da stoper mevkiinde forma giyen Danimarkalı oyuncu defansı sırasında da yer buluyor. Henüz 24 yaşında olmasına rağmen ortaya koyduğu performans göz dolduruyor. Nelsson Galatasaray futbol kulübünde ön plana çıkan isimler arasında Danimarkalı futbolcunun bonservis bedeli de belli oluyor. Yeni sezona Süper lig’e iddialı başlayan Galatasaray’da yerini alanın Nelson popüler kulüplerin ilgi odağı haline geldi. Özellikle Avrupa’da ismi sıklıkla anılmaya başlanan Nelsson için 20 milyon Euro talep ediliyor. Sarı-kırmızı takım ile çıktığı 9 farklı maçta 810 dakika oynama fırsatı yakaladı.

Nelsson

Nelsson Katar Yolunda!

Popüler oyuncu Danimarka asıllı Nelsson takım içi başarısı ve kondisyonunun yanı sıra bireysel performansı ile de göz dolduruyor. 2019 yılında 3.6 milyon Euro karşılığında Kopenhag futbol kulübüne transferi gerçekleşen Nelsson aradan geçen iki yılın ardından başarısını Türk futbol kulübü Galatasaray‘da devam ediyor. Henüz ise 20’li yaşlarının başlangıcında olmasına rağmen 7 milyon Euro karşılığında Galatasaray’da hedefine yönelik çalışmalarına ve üstün performansını sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sezon göz dolduran performansı ile adından en çok tespit ettiren oyuncular arasında yerini buldu. Bu sezon içi performansı da beğenilen Nelson geçtiğimiz sezon 49 farklı maçta bir gol ve 1 asist ortaya koydu. Galatasaray ile yapılan anlaşma gereğince 2026 yılına kadar sözleşmeleri bulunuyor. En çok aranan isimler arasında yerini alan oyuncunun değeri ise 14 milyon Euro yapıyor. İspanyol takımı Sevilla Nelsson’u alabilmek için Galatasaray ile konuşma yapmış fakat İspanyol club tarafından beklenen rakam tutulmadığı için görüşme yarım kalmıştı. Alınan yeni duyuma göre daha yüksek bir rakamla yeniden görüşmeler başlatılacak. Alınan son duyuma göre yıldız oyuncu için bu sefer Katar’ın yolları açıldı. Dünya Kupasının kapıları sonunda yıldız oyuncu için de açıldı.

La Liga Ekibinin Gözü Üstünde!

Ortaya koyduğu performansı aslında Türk basınında olduğu kadar dünya basınının da ilgisini çekiyor. Öte yandan bu kadar başarılı olması Katar’da yapılacak olan şampiyonada yer almasına da kuvvetlendirdi. Bunun farkında olan yönetim futbolcunun maaşını 20 milyon Euro’ya çıkaracağını ifade ediyor. Henüz konu üzerine net bir şey söylenmezken alınan duyumlara göre sezon tamamlanmadan Galatasaray Nelsson’u gözden çıkaracak. Kulübe gelişi 7 milyon Euro olan Nelsson için 20 milyon Euro rakamı Galatasaray’ı zorlayacak gibi gözüküyor. Devre arasında farklı bir oyuncu ile daha uygun bir fiyatla anlaşılacağa benziyor. Öte yandan başarılı futbolcu için yaz sezonunda İspanyol ekip talepte bulunmuş fakat transfer süreci Galatasarayda son bulmuştu. Ancak La Liga ekibi arasında yer alan Sevilla‘nın Nelsson’un peşini bırakacak gibi gözükmüyor. Eğer sezonun sonunda Ramos kadroya alınmazsa Nelsson’un transfer edilmek istendiği söylentiler arasında yerini buluyor.