VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA ŞOKE EDİCİ ANLAR YAŞANDI

Posted by

TJK Asli Üyesi Kemal Serdar Özçolak’ın geçtiğimiz perşembe günü hayatını kaybetmesinden sonra kuşlara olan merakı ile bilinen merhum Özçolak’ın, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bulunan değerli kuşları, eski jokey Süleyman Akdı tarafınca Özçolak’ın ailesinin haberi ve izni olmadan alınması skandal görüntülere tanık oldu.

Geçtiğimiz Perşembe günü aramızdan ayrılan TJK Asli Üyesi Kemal Serdar Özçolak’ın, İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki değerli kuşları eski jokey Süleyman Akdı tarafından izinsiz bir şekilde alındı.

At yarışı camiasının gündeminde şoke etkisi yaratan olay güvenlik kameralarına yansıdı. Ortaya çıkan görüntülerde Süleyman Akdı’nın, merhum Serdar Özçolak’ın cenaze defin işleminin yapılacağı Cuma gününün sabahında Özçolak’ın ahırında görev yapan özel kuş bakıcısından 2 kafes kuş aldığı kameralara yansıdı.

ÖZÇOLAK’IN AİLESİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Ortaya çıkan skandal görüntülerden sonra Özçolak’ın ailesi büyük tepki gösterdi. Merhum Kemal Serdar Özçolak, bir çift kuşu yurtdışından 120 bin TL bedel ödeyerek getirecek kadar kuş merakına sahipti. Süleyman Akdı’nın izinsiz aldığı kuşlardan geriye kalanların Özçolak tarafından bugünkü değeriyle 80 bin TL bedel ile satın alındığı öğrenildi.

TJK Asli Üyesi Kemal Serdar Özçolak’ın oğlu Saim Kaan Özçolak, skandal görüntülerden sonra eski jokey Süleyman Akdı ve kuş bakıcısı Lemi Ötünçtemur için, avukat vekili Özgür Alpaslan Sümer aracılığı ile Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurunda bulunduğu kaydedildi.

SERDAR KEMAL ÖZÇOLAK KİMDİR

1961 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan Serdar Kemal Özçolak, 1982 yılında K.T.Ü Makine Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. 1982 ile 1986 yılları arasında Meteksan Ltd. Sirketi’nde Teknik Müdür ve İşletme departmanlarında görev yapan Serdar Kemal Özçolak, 1986-2000 yıllarında Sabah Gazetesi/Medya Holding’de İşletme Müdürü, Koordinatör ve Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

At sahibi ve yetiştiriciliği yaparak yarışçılığa katkıda bulunan evli ve 2 çocuk babası olan Özçolak, 2005 yılında Asli Üye seçildiği Türkiye Jokey Kulübü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ’NÜN ÖZÇOLAK’A VEDA MESAJI

Hayatını kaybeden Serdar Kemal Özçolak için üyesi olduğu Türkiye Jokey Kulübü’nden yapılan açıklama:

“Kulübümüz Asli Üyesi, at sahibi ve yetiştirici Serdar Kemal Özçolak’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhumun cenazesi, 18 Aralık 2020 Cuma günü (bugün) Üsküdar Şakirin Cami’nde kılınacak öğle namazının ardından, Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecektir. Cenaze töreni, aile üyelerinin katılımıyla gerçekleşecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınlarına ve atçılık camiamıza başsağlığı diliyoruz.”