Vakıfbank – Fenerbahçe Opet Finali Nefesleri Kesecek

Posted by

Misli.com Sultanlar Ligi heyecanında sona geliniyor. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı’nın geçtiğimiz yaz hem Tokyo Olimpiyat Oyunları hem de Avrupa Şampiyonası’nda aldığı başarılı sonuçların ardından ülkede voleybola duyulan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Misli.com Sultanlar Ligi normal sezonu geçtiğimiz haftalarda sona erdi. Vakıfbank; ligi ilk sırada tamamladı. Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı; ikinci ve üçüncü sırayı paylaştı. Türk Hava Yolları ise dördüncü oldu. Eşleşmeler de bu sıralamaya göre şekillendi.

Vakıfbank Türk Hava Yolları’nı İki Maçta da Yenerek İlk Finalist Oldu

Vakıfbank; 22 Nisan 2022 Cuma günü saat 15.00’te Türk Hava Yolları ile karşı karşıya geldi. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan maçı 1380 kişi izledi. Vakıfbank; her seti ayrı bir çekişmeye sahne olan bu maçı 3-2 kazandı. Maçın en skorer ismi attığı 21 sayı ile İsveçli yıldız Isabelle Haak oldu. 1999 doğumlu pasör çaprazı; 18 hücum, bir blok ve iki de servis sayısı alarak dikkat çekti. Türk Hava Yolları’nda ise 19 sayı alan Alman smaçör Hanna Orthmann’ın performansı belirleyici oldu.

Vakıfbank ile Türk Hava Yolları; serinin ikinci maçında 25 Nisan 2022 Pazartesi günü karşı karşıya geldiler. Türk Hava Yolları; bu maçı kazandığı takdirde durumu 1-1’e getirecekti. Bir başka deyişle, finale çıkan takım üçüncü maçta belli olacaktı. Vakıfbank kazandığı takdirde durumu 2-0 yapıp finale yükselen ilk takım olacaktı.

Vakıfbank Spor Sarayı’nda oynanan maçta ev sahibi takımın tartışmasız bir üstünlüğü söz konusu idi. Vakıfbank; ilk maçtaki hatalarını tekrarlamayarak rakibini 3-0 mağlup etti. Isabelle Haak; aldığı 18 sayı ile galibiyete en çok katkı yapan isim oldu.

Fenerbahçe Opet Eczacıbaşı’nı Rahat Geçti

22 Nisan 2022 Cuma günü saat 20.30’da karşı karşıya gelen iki takımdan hangisinin maçı kazanacağı merak ediliyordu. Fenerbahçe Opet; kendisine kıyasla daha zayıf bir kadrosu olan Eczacıbaşı’nı üstün bir oyunun ardından 3-1 mağlup etti. Sarı lacivertli takımda 21 sayı alan Kübalı yıldız Melissa Vargas’ın performansı dikkat çekti. 2004 doğumlu Rus yıldız Arina Fedorovtseva da takımına 15 sayı ile katkıda bulundu.

25 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 20.30’da başlayan ikinci maç öncesinde Eczacıbaşı’nın neler yapacağı merakla bekleniyordu. Türk voleybolunun dev isimlerinden birisi olan Eczacıbaşı; yalnızca Tijana Boskovic’in performansı ile finale çıkıp çıkamayacağını gösterecekti. Ancak, Fenerbahçe Opet; rakibine şans tanımadı. Bu defa 3-0’lık bir galibiyet alarak ikinci finalist oldu.

Fenerbahçe Opet’te maçın yıldızı kaydettiği 17 sayı ile Melissa Vargas idi.

Final Serisi Ne Zaman Başlıyor?

Her şeyden önce, üç galibiyete ulaşan takımın şampiyon olacağını söyleyelim! Final serisinin fikstürü de belli oldu.

  • İlk maç: 30 Nisan 2022 saat 19.00
  • İkinci maç: 3 Mayıs 2022 saat 20.00
  • Üçüncü maç: 6 Mayıs 2022 saat 20.00

Bu üç maçın hepsini kazanan takım olmadığı takdirde 9 Mayıs 2022 ve 12 Mayıs 2022 tarihlerinde dördüncü ve beşinci maçlar oynanacak.