UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ndeki Takımlar Belli Oldu

Posted by

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı final turunda 4 takım mücadele etmişti. Manchester City ile PSG karşı karşıya gelirken; Chelsea ile Real Madrid kozlarını paylaşmıştı. Manchester City, rakibi PSG’yi deplasmanda 2 – 1; kendi sahasında ise 2 – 0 yenerek adını finale yazdıran ilk takım olmuştu.

Öte yandan Chelsea, ilk maçta deplasmanda Real Madrid ile 1 – 1 berabere kalmıştı fakat ikinci maçta kendi evinde 2 – 0 kazanarak final biletini alan ikinci takım olmuştu. Böylelikle UEFA Şampiyonlar Ligi’nde final maçında iki İngiliz takımı Chelsea ve Manchester City kupayı müzelerine götürebilmek için mücadele edecekler.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin Zamanı ve Yeri

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde final maçında iki İngiltere kulübü Chelsea ve Manchester City kozlarını paylaşacak. İki takım arasındaki bu kritik mücadele 29 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. UEFA Şampiyonlar Ligi final karşılaşması Türkiye saati ile 22:00’da başlayacak. Bilindiği üzere İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, daha önce UEFA Şampiyonlar Ligi’nin 2005 yılında Milan ve Liverpool arasındaki unutulmaz final maçına ev sahipliği yapmıştı.

Böylelikle 2005 yılındaki finalden sonra İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, ikinci kez UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmış olacak. Öte yandan iki takım arasındaki bu önemli maç Türkiye’de yayın haklarının sahibi konumunda olan beIN SPORTS kanalından naklen olarak yayınlanacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin Seyirci Durumu

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde final maçı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de seyircilerin maça alınıp alınmayacağı olmuştu. Bilindiği üzere 1 yılı aşkın bir zamandır hayatın birçok alanında olduğu gibi spor müsabakalarında da olumsuz etki yaratan yeni tip koronavirüs salgını bu negatif etkisini ne yazık ki sürdürüyor.

Fakat geçtiğimiz dönemde UEFA Şampiyonlar Ligi finali için seyirci konusunda yeni bir iddia ortaya atılmıştı. Birçok ülkede hala tribünlerden uzak kalan seyircilerin bu final karşılaşmasında stada gelebileceği söylenmişti.

Fakat stada tam kapasite ile değil sadece yüzde 25 oranında bir seyirci kitlesinin alınabileceği ifade edilmişti. Spor basınında çıkan bu haberlerin ardından ise EUFA yetkililerinin bu konu hakkında yapması gereken resmi açıklama beklenmeye başlandı. Eğer UEFA yetkilileri Chelsea ve Manchester’ın karşı karşıya geleceği Şampiyon Ligi finaline yüzde 25 oranında seyirci gelmesine karar verirse bu önemli mücadeleyi İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yaklaşık 19 bin taraftar izleyebilecek.