TÜRKİYE DÜNYA KUPASINDA İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTI

Posted by

A Milli Türkiye takımımız Hollanda karşısında oynadığı ilk maçı kazanarak 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında oynadı ilk maçı kazanmış oldu. G Grubu kapsamında bu grupta yer alan takımlar ile karşı karşıya gelecek olan Türkiye Hollanda ile oynadığı ilk maçı kazandı.

2021 yılının ilk maçını oynayan A Milli takımımız Türkiye bu maçı kazanarak üç puanı kendi hanesine yazdırdı.

Bu ay içerisinde bir kez daha sahaya çıkacak olan milliler Norveç ve sonrasında da Letonya ile karşı karşıya gelecekler. Bu maçlarda kazanarak üç maçta üç galibiyet elde etmek isteyen A Milli takımımız Türkiye oldukça fonda olan performansa yapısı ile sahada farkını ortaya koyacak bir performans sergilemek istiyor.

A MİLLİ TAKIM TÜRKİYE DÖRT GOL ATTI

A Milli takımımız Türkiye Hollanda maçında oldukça güzel bir performans sergiledi ve iyi bir açılış yaptım. Maçın 15. dakikada kaptan Burak Yılmaz’dan geldi. Burak Yılmaz maçın yıldız isimlerinden birisi oldu.

Maçın ikinci golü penaltıdan geldim.34. dakikada Okay Yokuşlu’ya yapılan faulün ardından İngiltere futbol Federasyonu’nun hakemlerinden birisi olan Oliver Türkiye için penaltı polis noktasını gösterdi.

Penaltı noktasını başına geçen Burak Yılmaz 34. dakikada da ikinci gölünü atarak takımı için oldukça başarılı bir performans sergiledi ve takımını gururlandırdı. Maçın ilk yarısı bu skor ile bitti. 2-0’lık Skor ile devre arasına giren milliler oldukça moralli bir şekilde soyunma odasına geçti.

TÜRKİYE İKİNCİ YARI DAHA DA İYİYDİ

Maçın ikinci yarısı başladığında ise zaten moralli olan A Milli takım olmuş Türkiye ilk dakikadan üçüncü golü buldu. Maçın 46. dakikasında Hakan Çalhanoğlu şutunu vurdu top Hollanda’nın kalesi ile buluştu. Maçın 75. dakikasında ise Hollanda ilk gölünü buldum ve farkı ikiye düşürdü.

Davy Klaassen ilk golü attı ve ardından 76. Dakikada Hollanda bir atak daha yaptı ve Luuk de Jong ile ikinci Golü buldu birinde. Hollanda birden ata kalkmıştı ve bu atanı sonucunda maçı kazanmak istiyor. Fakat A Milli takımımız Türkiye bu farkın daha da azalmasına izin vermedi ve 81. dakikada Burak Yılmaz üçüncü gölünü atarak skoru 4-2 yaptı.

81. dakikada atılan bu kol aslında maçın galibiyetini getiren golü olmuştu. Bu dakikadan sonra başka bir önemli pozisyon olmadı.

Sadece 90 + dördüncü dakikalarda uzatmalarda Hollanda penaltı hak kazanmıştı fakat Uğurcan Çakır bu penaltı duruşunun hiçbir şekilde kurtararak Hollanda’nın gol atmasına izin vermedi.