Türk Hava Yolları Beşiktaş Ayos’u Yenmeyi Başardı

Posted by

Vodafone Sultanlar Ligi’nin dördüncü haftasında yer alan ve sonucu merakla beklenen maçlarından birisinde Beşiktaş Ayos ile Türk Hava Yolları karşı karşıya geldi. 28 Ekim 2023 Cumartesi günü oynanan maç saat 17.00’de başladı. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Türk Hava Yolları Galibiyetten Başka Bir Şey Düşünmüyordu

Türk Hava Yolları, yeni sezon öncesinde yepyeni isimleri kadroya kattı. Vodafone Sultanlar Ligi’nin tecrübeli isimlerini bünyesinde topladı. Takımın başına dünyaca ünlü antrenör Ze Roberto getirildi. Voleybol severler, Türk Hava Yolları’nın önemli bir şampiyonluk adayı olduğunu düşünüyorlardı. İstanbul temsilcisi, sezona kötü başladı. İlk iki maçını kaybetti. Geçtiğimiz hafta sonu ilk galibiyetini aldı. Ze Roberto, takımının bu hafta Beşiktaş Ayos’u yenmesini istiyordu. Takımını sahaya beklenen bir ilk altı ile çıkardı. Sıla Çalışkan, Kiera van Ryk, Julia Bergmann, Anthi Vasilontanaki, Kübra Akman ve Dicle Nur Babat, Türk Hava Yolları’nın ilk altısını oluşturan isimlerdi. Melis Yılmaz, önceki maçlarda olduğu gibi bu maçta da takımın liberosu olarak sahaya çıktı.

Beşiktaş Ayos Güçlü Rakibini Devirebileceğine İnanıyordu

Vodafone Sultanlar Ligi’nin yeni ekiplerinden birisi olan Beşiktaş Ayos, yeni sezona Gianni Caprara yönetiminde başladı. İtalyan antrenörün yanı sıra Gizem Güreşen, Bahar Toksoy Guidetti, Jovana Brakocevic ve Çağla Akın gibi ligin tecrübeli isimleri kadroya dahil oldular. Beşiktaş Ayos, sezona fena olmayan bir başlangıç yaptı. Kurulan kadro, ligde iyi yerlere gelecek gibi duruyordu.

Gianni Caprara, bu maçta takımını sahaya ideal ilk altı ile çıkardı. Çağla Akın, Jovana Brakocevic, Fulden Ural, Wilma Salas, Bahar Toksoy Guidetti ve Ekaterina Efimova, bu maçta Beşiktaş Ayos’un ilk altısını oluşturan isimler arasında yer alıyorlardı. Takımın liberosu ise tahmin edebileceğiniz üzere Gizem Güreşen idi.

Beşiktaş Ayos, henüz hazır olmayan rakibi karşısında bir sürprize imza atmayı ve bu maçı kazanmayı hedefliyordu.

Türk Hava Yolları Maçtan 3-0’lık Galibiyet ile Ayrıldı

Türk Hava Yolları, maça oldukça iyi başladı. Hem savunmada hem de hücumda rakibine kıyasla çok daha iyi bir oyun ortaya koyuyordu. Beşiktaş Ayos ise rakibini hiçbir şekilde zorlayamadı. Oyuna bir türlü giremedi. Türk Hava Yolları, setleri 25-19, 25-20 ve 25-20 kazanmayı başardı. Maçtan da 3-0’lık galibiyet ile ayrıldı.

Beşiktaş Ayos – Türk Hava Yolları maçının en skorer ismi Kiera van Ryk oldu. 24 yaşındaki oyuncu, maçı 17 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 37 pasın 15’ini sayıya çevirdi. Bunun yanı sıra, takımına iki de servis sayısı kazandırdı. Beşiktaş’ın deneyimli pasör çaprazı Jovana Brakocevic, maçı 15 sayı ile tamamladı. O da kendisine atılan 36 pasın 13’ünü sayıya çevirdi. İki de servis sayısı aldı.