Transfer Sürecinde Sona Yaklaşırken

Posted by

1 Şubat’ta sona ereceği düşünülen transfer sürecinde sona yaklaşırken Avrupa ve Türkiye takımları tam gaz transfer çalışmalarına devam ediyor.

Son günleri iyi bir şekilde değerlendirmek isteyen takımlar teklif sundukları ya da anlaşma sürecinde oldukları oyuncular ile çalışmaları hızlandırmaya çalışırken aynı zamanda olumsuz olması düşünülen transferler için de b planına geçiyorlar.

Türk Takımlarının Son Hamleleri

Türk takımlarından özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki transfer mücadelesi devam ediyor. Özellikle sarı lacivertli takım Galatasaray’ın almayı düşündüğü ya da iletişim halinde olduğu oyuncular ile sonradan iletişime geçerek kendi kadrosuna gelmeye ikna ediyor. Galatasaray için bu durum can sıkıcı bir hal almaya başladı.

Galatasaray, Gedson Fernandes’i transfer etmek istiyor. Transfer için Benfica’yı ikna etmeye çalışan Fatih Terim’in Milan’dan öğrencisi olan ve şu anda Benfica’nın sportif direktörlüğünü yapan Rui Costa ile ilişkini kullanacağı biliniyor.

Galatasaray’ın uzun bir süre boyunca iletişimde olduğu ve birkaç kez farklı teklifler sunduğu İrfan Can Kahveci transferine son dakika dahil olan Fenerbahçe İrfan Can Kahveci için Başakşehir’e 10 milyon Euro artı Deniz Türüç bonservisini teklif etmiş ve bir sonraki satıştan yüzde 20 pay ve şampiyonluk bonusu olarak da 1 milyon Euro teklifte bulundu.

Oyuncu transfer günlerinin başında Galatasaray’da oynamaktan keyif alacağını belirtirken fikrini değiştirmiş gibi duruyor.

Beşiktaş forvet takviyesi yapması halinde Portekiz kulübü Nacional de Madeira’dan güven Yalçın için gelen kiralama teklifini kabul edeceğini duyurdu.

Galatarasay ise Mostafa Mohamed transferini gerçekleştirdikten sonra ST. Etienne yönünü Beşiktaşlı Larin’e çevirdiğini açıkladı.

Okan Buruk’u gönderen Medipol Başakşehir ise teknik direktör değişikliğine gitti ve Aykut Kocaman ile anlaştı.

Yunus Mallı ve Bakasetas’ı KAP’a bildiren Trabzonspor, Bakastas’ın takım arkadaşı olan Efecan Karaca için de çalışmalara başladığını duyurdu.

Avrupa Takımlarındaki Hareketlilik

Liverpool, New York Red Bulls forması giyen 28 yaşındaki Aaton Long’u sezon sonuna kadar kiralık olarak kadrosuna katmak için elinden geleni yapıyor.

Real Madrid, önümüzdeki yaz Kylian Mbappe’yi kadrosuna alacak. Aynı zamanda Lionel Messi’yi de almak isteyen Paris Saint Germain, Arjantinlinin ücretini karşılayabilmek için Mbappe’den vazgeçebilir gibi duruyor.