Trabzonspor’un Yeni Transferleri

Posted by

Trabzonspor’un toparlanması için çaba sarf eden Teknik Direktör Abdullah Avcı, önceliğini orta sahaya verdi. Takımın orta sahadaki zayıflığını ortadan kaldırmak isteyen tecrübeli teknik adamın ilk hedefi, savunma ile forvet arasındaki koordinasyonu en iyi şekilde sağlayabilmek.

Orta Sahaya İki Yeni Kan

Sezon içerisinde göreve gelmesinin ardından Trabzonspor’da ortaya çıkan değişim ve teknik adamın kendine ait bir oyun felsefesinin olması bordo mavili takımı değiştirmeye başladı. Abdullah Avcı, eldeki malzeme ile en iyiyi şekilde sonuç alabilmek için çaba sarf ediyor.

Transfer dönemi yaklaşırken gözler bordo mavili takıma çevrildi. Karadeniz temsilcisinin takıma yeni isimler alıp almayacağı merak edilen konulardan biri idi.

Yönetimin devamlı olarak görüşme halinde olduğu tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı, transferde orta sahaya iki isim almayı planladığını açıklandı.

Göreve gelmesinin ardından Trabzonspor’daki değişim inkar edilemez seviyede. Değişim için çaba gösteren teknik adam, kendine ait bir oyun felsefesi ile devam ediyor.

Bordo mavili takımda kadro yapısını değerlendiren ve gerekli gördüğü yerlerde değişiklik yapan Abdullah Avcı’nın, öncelikli olarak mevcutlar arasından bir değerlendirme yaptığı, bunun sonrasında hedefinin orta sahayı güçlendirmek olduğu belirlendi.

Listenin ilk sırasına “6 numara” transferini yerleştiren Abdullah Avcı’nın bu transfer dışında ofansif bir orta saha daha alarak transfer dönemini 2 kişi ile kapatacağı açıklandı.

Teknik adamın yakın çevresi ile yaptığı görüşmelerde savunma ve forvet bölgesinde yeterince isim bulunduğunu belirten Abdullah Avcı, bu nedenle sadece orta sahaya yönelmeyi düşünüyor.

Savunma ile forvet bölgesindeki pas bağlantısının olmamasına vurgu yapan deneyimli çalıştırıcının öncelikli hedefi b sorunu tamamen ortadan kaldırmak bu nedenle bölgeye iki transfer alarak yardım götürmeyi amaçlıyor.

Abdullah Avcı’dan Transfer Açıklaması

Çaykur Rizespor maçı sonrasında yaptığı basın açıklamasında teknik adam transfer dönemi için;

“Bu takımın her zaman yarışması lazım. Her takım da bazen inişler çıkışlar vardır. Bazen transferde, bazen sonuçlarda. Bugün itibariyle hem izleme komitesi, hem biz, hem de yönetim kurulumuz çalışmalar yapıyor.

Kulübümüzün yapılanmasına uygun bir şekilde, net oyuncuda karar vermişsek, bunun üzerinden devam edeceğiz. Bu sezon ara diye de bir şey yok.

Yarışma devam ediyor. Bu arada alacağın oyuncunun oynama süresi, oynamış mı, boşta mı, bunların hiçbir tanesini bilmiyoruz ama net oyuncular üzerinden hem bugünü hem önümüzdeki seneleri düşünerek hareket edeceğiz.

Kulübün menfaatleri doğrultusunda ve takım menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye çalışıyoruz. Adana Demirspor maçında belki kaybettik ama Faruk Can’ı kazandık.

Bugün geçen seneden kazanmış Serkan (Asan) vardı. İyi bir oyuncu. Verimli topraklar üzerinde iyi oyuncular var. Bunları da düşünerek Trabzonspor’un transferlerini gerçekleştirmek istiyoruz.” Sözlerini kullanmıştı.