Trabzonspor’da Şaşırtan Transfer 2 Yeni Oyuncu

Posted by

Son dakika transfer haberi Bordo Mavili cepheden geldi. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda devre arasındaki transfer dönemi yaklaşırken Trabzonspor, kimleri kadrosuna dahil edeceği yönünde nihai kararlarını vermeye başladı.

Sahip olduğu 39 puan ile liderlik koltuğunu kimseye bırakmayan Fırtına, şu an için kupayı kaldırmaya en yakın takım. Yakaladığı başarılı ivmeyi sürdürmek isteyen Karadeniz devinin Başkanı Ahmet Ağaoğlu, teknik direktör Abdullah Avcı ve Asbaşkan Doğan ile yaptığı toplantıda Trabzonspor’un durumunu masaya yatırdı.

Alınan kararlara göre Başkan Ağaoğlu, sağ kanat ve sol bek mevkileri için şartlarını zorlayarak 2 yeni dinamik oyuncunun transferine imza atacak. İşte Karadeniz devinin transfer gündemine dair merak edilen son gelişmeler…

Trabzonspor’da Yunan Oyuncu Feorgios Masouras Ön Planda

Bordo Mavili ekibin hocası Abdullah Avcı, transfer listesini hazırlamış durumda. Listenin ilk sırasında ise Yunan futbolcu Feorgios Masouras yer alıyor. 27 yaşındaki genç yetenek için Trabzonspor yönetimi tüm şartlarını zorlama konusunda kararlı.

Sol kanatta son derece başarılı olan Feorgios Masouras, 1 Ocak 2019 tarihinden beri Super League 1 takımlarından Olimpiakos’ta forma giyiyor. 1,84 metre boyundaki oyuncunun sözleşme bitiş tarihi ise 30 Haziran 2024.

Yunan takımı, deneyimli sporcusu için 10 milyon Euro teklif etmişti, ancak Trabzonspor ile gerçekleşen görüşmeler neticesinde bu sayı 7 milyon Euro seviyesine kadar indi. Karadeniz devi, Olimpiakos’a total ücreti taksitler ile ödemek suretiyle 5 milyon Euro civarında teklif sundu.

Transferler Bir An Önce Tamamlanmalı

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, aldığı kararlar ışığında transferlerin bir an önce tamamlanmasını istiyor. Bu nedenle Karadeniz devi, bir an önce sağ kanat ve sol bek için imza atmak üzere masaya oturmayı planlıyor.

Teknik direktör Abdullah Avcı, Başkan Ağaoğlu ve Asbaşkan Doğan başta olmak üzere Fırtına’nın yönetim ekibi ile bir araya gelerek takıma dahil edilecek isimler üzerinde istişareler ediyor.

Bordo Mavili ekip, geçtiğimiz haftalarda Jean Kouassi ile 3,5 senelik mukavele imzaladı. 27 yaşındaki Fildişili sporcu, kanat mevkiinde oynuyor.