Trabzonspor Yeni Sezona Hazır mı?

Posted by

Trabzonspor’da hazırlık maçlarında alınan mağlubiyetler sonrasında bütün taraftarların ve futbol camiasının kafasında beliren bir soru ortaya çıktı. Trabzonspor yeni sezona gerçekten hazır mı? Hem Süper Toto Süper Lig’de hem de Avrupa’da ter dökmeye hazırlanan son şampiyon bordo mavili ekip Trabzonspor’da oyuncuların performansları tartışma yarattı.

Taraftarların beklediği performansı sahaya yansıtmaya başaramayan bordo mavili oyuncular deneyimli teknik kaptan Abdullah Avcı’dan da uyarılar aldı. Dorukhan Toköz’ün son hazırlık maçı Empoli karşısındaki isteksiz ve düşük oyunu Abdullah Avcı’nın gözünden kaçmadı. Kendisine Trabzonspor’da oynadığı hatırlatılan Dorukhan Toköz ileriki maçlarda nasıl bir performans gösterecek merak ediliyor.

Trabzonspor Empoli Karşısında 1-0 Yenik Ayrıldı

Trabzonspor Avusturya’da Empoli ile hazırlık maçına çıktı. Sahadan 1-0 yenik ayrılan Trabzonspor’da oyuncuların performansları hayal kırıklığı yaşattı. Abdullah Avcı’nın da bu durumdan hoşnutsuz olduğu alınan bilgiler arasında.

Empoli ile 25 Temmuz’da karşılaşan Trabzonspor yeşil sahaya yedek ağırlıklı çıktı. Abdullah Avcı bütün oyuncularından üstün performans almak istiyor. Bunun için rotasyona başvuran Avcı yönetimindeki Trabzonspor Empoli karşısında 1 gollük mağlubiyet aldı.

Empoli, Trabzonspor’a karşı çok daha düzenli bir şekilde karşılaşmayı tamamladı. Trabzonspor ise Empoli karşısında sahadaki planladığı düzeni bir şekilde gösteremedi. Bu durumdan memnuniyetsizliğini oyunculara söyleyen Abdullah Avcı özellikle Dorukhan Toköz’e sert uyarılarda bulundu. Son dakika düşen bilgilere göre Abdullah Avcı Dorukhan Toköz’e kendisinin Eskişehirspor’da değil artık Trabzonspor’da şampiyonluğa yürüyen bir takımda oynadığını söyledi.

Trabzonspor Hazırlık Maçlarında Sadece 1 Kere Gülmeyi Başardı

25 Temmuz Empoli karşılaşmasından sonra Trabzonspor 4 hazırlık maçını da Avusturya kampında tamamlamış oldu. Trabzonspor’un bol kırıklı dostluk maçları karnesini haberimizde veriyoruz. Bu sonuçlara göre Trabzonspor yeşil sahadan sadece 1 kere galibiyetle ayrılırken 1 kere de berabere kaldı. 2 kere ise hazırlık maçlarında sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

Avusturya kampında ilk olarak Trabzonspor MTH ile karşılaştı. Bu karşılaşmada başarılı bir performans ortaya kazan bordo mavililer tek galibiyetini bu maçla birlikte hanesine yazdırdı. MTK karşısında 2-1’lik galibiyeti hanesine yazdıran Trabzonspor hazırlık maçlarındaki tek galibiyetini de almış oldu.

MTK karşılaşmasından sonra Trabzonspor Slovacko ile karşılaştı. Slavacko karşısında 2-2’lik skorla sahadan ayrılan Trabzonspor beraberliğe razı oldu. Empoli’den önce son olarak Torino ile karşılaşan Trabzonspor bu karşılaşlmada çok ağır bir yenilgi aldı. 3-0’lık skorla sahadan ayrılan Trabzonspor’da Abdullah Avcı oyuncularına uyarılarda bulunmaya başlamıştı.

Son olarak ise 25 Temmuz’da Empoli’ye karşı alınan 1-0’lık yenilgi ile Abdullah Avcı’da bardak taştı. Empoli’ye karşı sahadan 1-0’lık skorla ayrılan bordo mavililerde yeni sezon nasıl bir oyun düzeni kurulacağı tartışma yarattı.

Trabzonspor-Empoli Karşılaşması İlk 11’ler

  • Trabzonspor: Uğurcan, Dorukhan, Vitor Hugo, Denswil, Eren, Doğucan, Siopis, Yusuf, Kouassi, Abdülkadir, Djaniny
  • Empoli: Vicario, Stojanovic, Viti, Luperto, Parisi, Henderson, Marin, Bandinelli, Bajrami, Destro, Satriano