TRABZONSPOR MAÇINDA BEKLENMEYEN ZİYARETÇİ

Posted by

Süper Lig’de meydana getirilen transferlere karşın istediği neticeleri alamayan Süper Lig’de 3. sırada olmasına karşın oynanan futbolla taraftarı ve yönetimi doyum edemeyen ve teknik direktörü Erol Bulut’un koltuğu sallanmakta olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de, teknik direktör Erol Bulut’un geleceği tartışma mevzusu oldu.

Sarı-lacivertlilerin genç çalıştırıcısının, Süper Lig’e fena başlamış olan fakat tecrübeli teknik adam Abdullah Avcının büyülü değneği ile mükemmel bir çıkış eline geçiren bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’la yazgı maçına çıkacağı anlatım ediliyor. Bu mücadeleyi sürpriz bir ismin de izleyeceği iddia edildi.

SARRİ GÜNDEMDE

Yenilgi halinde, 46 yaşındaki çalıştırıcıyla yolların ayrılabileceği belirtiliyor. Alternatif olarak Süper Lig’de 3. sırada olmasına karşın oynanan futbolla taraftarı ve yönetimi doyum edemeyen ve teknik direktörü Erol Bulut’un koltuğu sallanmakta olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin gündemindeki adlardan birisi de Maurizzio Sarri.

NOTLAR ALACAK

İtalyan hocanın yardımcısının, Süper Lig’e fena başlamış olan sadece tecrübeli teknik erkek Abdullah Avcının büyülü değneği ile mükemmel bir çıkış eline geçiren bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor karşılaşmasını tribünden gözlemleyeceği ve alacağı notları Sarri’ye ileteceği ileri sürüldü.

İngiliz devi Chelsea ile UEFA Avrupa Ligi’nde zirveye çıkmayı başaran, 2019-20’de de italyan devi Juventus’la İtalya Ligi’nde şampiyon olan 62 yaşındaki tecrübeli teknik adam, geçtiğimiz sezondan bu yana ekip çalıştırmıyor.

Teknik direktörlük kariyerine 1990’da Stia’da başlamış olan Sarri, sırası ile Faellese, Antella, Valdema, Tegoleto, Sansovino, Sangiovannese, Pescara, Arezzo, Avellino, Verona, Perugia, Grosseto, Allessandria, Sorrento, Empoli, Napoli, Chelsea ve Juventus’u çalıştırdı.

Amatör olarak futbol oynayan ve o dönemde bankacı olan Sarri, teknik direktörlük kariyerinde geç yaşlarda zirveye çıktı. Serie A macerasına 55 yaşlarında Empoli ile başlamış olan İtalyan Hoca, kısa müddette oynattığı futbolla farkını gösterdi.

Empoli’yi Serie B’den A’ya taşıyan hemen sonra oynattığı ofansif futbolla dikkat çeken 62 yaşındaki hoca, Napoli’yi de İtalya’nın en istikrarlı takımlarından biri haline getirdi. Napoli’den sonrasında 2018-19’de Premier Lig’i 3. bitirdiği Chelsea ile Avrupa Ligi zaferi, 2019-20’de de Juventus ile İtalya şampiyonluğunu elde etti.