Trabzonspor Bu Sezon Fırtına Gibi Esemedi

Posted by

Fırtına Trabzonspor sadece isim olarak fırtına oldu ve sahada esip gürlemek yerine durumu kabullenmeyerek hatayı en başta yaptı. Oyuncular isteksiz, ruhsuz bir şekilde sahaya çıkıyordu. Tam anlamıyla maça kendini veren oyuncu sayısı bir elin parmağına bile ulaşmıyordu sayı olarak. Bunların hepsi birikti ve sürekli biz 28 aydır çok iyi iş yapıyoruz benim kredim burada bitmez diye diye üstten açıklamalar yapan teknik direktör Abdullah Avcı’nın istifasını isteyen taraftara dönüştü.

Ne kadar kabullenmese de ve kendi kredisini kendi gözünde çok büyüten Abdullah Avcı bu kadar başarısız bir tabloda olması gerekeni yaptı ve istifasını verdi. Abdullah Avcı ile 2,5 yıldır çalışan Trabzonspor bu süre zarfında 3 kupa kazandı.

Abdullah Avcı ile 3 Kupa

Abdullah Avcı ile 2,5 yıldır çalışan Trabzonspor bu süre zarfında 3 kupa kazandı. 1 Spor Toto Süper Lig ve 2 tane de Süper Kupa kazanan Abdullah Avcı takımla beraber toplamda 116 maça çıktı. Bu 116 maçta; 65 galibiyet, 29 beraberlik ve 22 mağlubiyet elde etti. Abdullah Avcı Trabzonspor’u 36 yıl sonra Süper lig şampiyonu yaptı.

30 hafta boyunca Spor Toto Süper Lig’in zirvesinde kalan Trabzonspor en son 1978-80 sezonunda 28 hafta liderlik koltuğunda oturmuştu. Bu eski skoru egale eden Abdullah Avcı ve öğrencileri kulübe yeni bir rekor armağan ettiler.

Bordo mavili Trabzonspor takımı Süper Lig’de iç sahada yenilmezlik serisini 36 maça çıkardı. Aynı zamanda Abdullah Avcı kendi ve kulübün en uzun galibiyet serisini de Trabzonspor ile yakalamış oldu. Sadece iç sahada değil özellikle geçen sezon Trabzonspor tarihinin deplasmandaki en uzun yenilmezlik serisi de Abdullah Avcı ile beraber yakalandı.

Ligde 24 maç üst üste rakip sahada, deplasmanda yenilmeyen bir Trabzonspor izledik biz.

Trabzonspor’da İlk Elden Giden Avrupa Oldu

Şampiyonlar Ligi elemeleri, Avrupa Ligi elemeleri ve son olarak da Konferans Ligi elemeleri derken tek tek tüm Avrupa Kupalarından elenen bir şampiyon olarak Trabzonspor ülke puanına neredeyse hiç katkı sağlayamadı.

Ne deplasman maçlarında ne de kendi taraftarının önünde başarılı olamayan Trabzonspor Avrupa hayalinden çok erken vazgeçti. Bunun sonucunda bir kupa hayali gitmiş oldu.