TERİM’İN PLANI HAZIR

Posted by

Galatasaray’da sözleşmesi Mayıs ayında sona erecek olan Fatih Terim, Haziran ayında yapılması planlanan seçimli genel kuruldan dolayı oluşan belirsizliklere rağmen 2021-22 sezonunun transfer raporunu hazırladı. 67 yaşındaki tecrrübeli teknik adam, takımın sağ bek, sol bek, stoper, ön libero ve forvet ihtiyacı olduğunu belirtti.

BELİRSİZLİĞE RAĞMEN ÇALIŞTI

Galatasaray’da sözleşmesi Mayıs ayının sonunda sona erecek olan teknik direktör Fatih Terim, İstanbul’dan ayrılmadan önce transfer raporunu hazırlayıp yönetime sundu. Galatasaray’da Haziran ayında yapılması beklenen seçimli genel kurula katılacak başkan adaylarından üçünün tecrübeli teknik adam ile çalışmak istiyor. Tecrübeli teknik adam Fatih Terim, buna rağmen sözleşme konusunda konuşmak için genel kurulu bekleyecek.

TRANSFER RAPORU

Fatih Terim, takımın geri kalmaması için hazırladığı ve İstanbul’dan ayrılmadan önce yaptığı transfer raporunda sağ bek, sol bek, stoper, ön libero ve forvete ihtiyaç olduğunu belirtti.

Galatasaray’da kadrodaki sol bekler Marcelo Saracchi, Emre Taşdemir ve Ömer Bayram’ın sözleşmeleri sezon sonunda bitecek. Dolayısıyla ilk transfer hamlesninin sol bek pozisyonuna yapılması bekleniyor.

Benzer şekilde sağ beklerden Martin Linnes ve Şener Özbayraklı’nın sözleşmeleri de sezon sonunda sona erecek. Galatasaray’ın 2021-22 sezonundaki tek sağ bek alternatifi Birleşik Amerikalı DeAndre Yedlin olacak. Terim, sunduğu raporda DeAndre Yedlin’e alternatif olacak bir oyuncu transfer edillmesi gerektiğinin altını çizdi.

Fatih Terim, yönetime sunduğu raporda stoper ve ön libero mevkilerinde yerli oyunculara dönülmesini işaret etti. Kolombiyali Radamel Falcao ve Senegalli M’Baye Diagne’nin ayrılması gündemde olan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, özellikle M’Baye Diagne’nin başka bir takıma transfer olması halinde gelecek bonservis bedeline göre Mısırlı golcü Mostafa Mohamed’e bir alternatif alınmasını öneriyor.

KİRALIKLARLA DEVAM

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, sunduğu raporda 2020-21 sezonunun devre arasında kiralık olarak transfer edilen Halil Dervişoğlu ve Gedson Fernandes’in takımda kalması gerektiğini belirtti.

Galatasaray yönetimi, bu doğrultuda Halil Dervişoğlu için İngiltere’nin Brentford, Gedson Fernandes için de Portekiz’in Benfica takımıyla görüşmelere başlayacak.

Spor Toto Süper Lig’i ikinci sırada tamamlayan Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne Avrupa’nın diğer liglerinde oluşacak sıralamalara göre 2. Veya 3. Ön eleme turundan başlayacak. İki ön eleme turu arasında 2 hafta bulunuyor ve Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, seçim nedeniyle oluşması muhtemel belirsizliklerin takıma zarar vermemesi için sürecin devam etmesini istiyor.