TERİM’DEN CENGİZ’E RAPOR

Posted by

Süper Lig 2020-2021 sezonunun tamamlanmasının ardından sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da başkanlık seçim heyecanı devam ederken şu anki Başkan Mustafa Cengiz Göreve devam etmesi halinde tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ile devam edilmeyeceğini açık olmasına rağmen teknik adam takım raporunu gelecek sezonda yola devam edilmemesi gereken futbolcuların listesine Başkan Mustafa Cengiz’e iletti.

TAKIMDAN GÖNDERİLMESİ GEREKENLER

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da başkanlık seçimleri 19 Haziran itibariyle yapılması planlanırken Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom Arena Stadı’nda yapmış olduğu basın toplantısında seçilmesi durumunda teknik direktör Fatih Terim ile yola devam etmek istemediğini belirten Mustafa Cengiz’e Fatih Terim takım raporunu iletti.

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim şu anki başkandan öyle bir açıklama gelmesine rağmen yapmış olduğu değerlendirmeleri transfer edilmesi gereken futbolcuları ve takımdan gönderilmesi gereken futbolculardan oluşan hazırlamış olduğu raporu Mustafa Cengiz ile paylaştı. Medyada yer alan bazen haberlere göre tecrübeli teknik direktör Fatih Terim hazırlamış olduğu raporda sezon içerisindeki disiplinsiz davranışları sebebiyle tecrübeli savunma oyuncusu Luyindama’nın yaz transfer döneminde takımdan gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Öte yandan başarılı teknik direktör Fatih Terim sözleşmesinde sona gelinen oyunculardan Martin Linnes Emre Taşdemir Şener Özbayraklı ve Ömer bayram ile sözleşme imzalanmaması gerektiğini belirtirken genç ve yetenekli kanat oyuncuları Emre Kılınç ve Onyekuru hakkında bazı bilgiler verdiği ve genç futbolcu Emre Kıvılcım iyi bir bonservis bedeli ile satılabileceği notunu düştüğü öğrenildi.

TAKIMDA KALMASI GEREKENLER

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim sözleşme opsiyonunda bulunan maddeyi tamamlayamayan Arda Turan bonservisi elinde bulunan Emre Akbaba ve Ryan Donk ile yeni sezonda devam edilmesi gerektiği ve sözleşme uzatılması gerekildiğini belirtti. 2020/2021 sezonundan iyi bir performans ortaya koyan yetenekli futbolcu Halil Dervişoğlu ve Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes in takımda olması gerektiğini belirttiği öğrenildi.

Öte yandan sarı-kırmızılı ekipte geçtiğimiz dönemde Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao ilan yeniden sözleşme imzalanmış ve oyuncu 2 yıl daha sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’a hizmet edeceği belirtilirken oyuncunun sözleşmesini 2023 2024 sezonunda sona ereceği belirtilmişti.