TEMSİLCİMİZ TOFAŞ’TAN ERKEN VEDA

Posted by

ING basketbol Süper Ligi’nde göstermiş olduğu başarılı performans ile göğsümüzü kabartan temsilcimiz Tofaş Fiba Şampiyonlar Ligi play-off turu grubum kapsamında yapmış olduğu 4 hafta mücadelesinde İtalya’nın Happy Casa ekibine 19 sayı farkla 91 72 mağlup oldu.

Temsilcimiz Tofaş almış olduğu bu skorla birlikte Fiba Şampiyonlar Ligi play-off turu grup mücadelelerindeki 4 karşılaşmasından da fark eden boynu bükük ayrıldı ve adına bir üst Tura yazdırma şansını kaybederek turnuvaya veda etti.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Mücadelenin ilk dakikalarında Philip’in Ortaya koymuş olduğu performans ile mücadeleye 62 önde başlamış olan temsilcimiz dakikalar 6’yı gösterdiğinde rakibini 3 sayılık üstünlük kurarak skoru 13’e 10’a getirmişti.

Temsilcimize karşı daha iyi 3 sayılık tış isabeti ne sahip olan İtalyan temsilcisi ilk çeyreği 6 sayı farkla 27-21 önde kapatmayı başardı. Karşılaşmanın ikinci periyodunda iyi başlayan İtalyan ekibi oyunun kontrol altına almasının ardından mücadelenin 15 dakikasında farkı 9 sayıya kadar çıkararak skoru 27’ye 36’ya getirdi.

Temsilcimiz Tofaş art arda yapmış oldu üç sayılık atış denemelerinden olumlu sonuç alamayınca İtalyan 2B bu durumu iyi değerlendirerek mücadelede dakikalar 17’ye gösterirken farkı çift hanelere çıkarmayı başararak durumu 31-41 yapmayı başardı. Yetenekli oyunculara ile bulmuş olduğu basketlerle iyi bir seri yakalayan konuk ekip ilk devreye 15 sayı farkla 51-36 önde kapattı.

İKİNCİ DEVRE

Mücadele’nin 3 periyoduna istediği gibi başlayamayan ev sahibi temsilcimiz Tofaş karşılaşmada varlık göstermeye başaramayınca konuk ekip dakikalar 25’i gösterdiğinde sporda 47-58 öndeydi.

Yetenekli oyuncuları ile skor bulmaya devam eden konuk ekip son çeyreğe 19 sayı fark ile 53-72’lik skorla önde girmeyi başardı. Karşılaşmanın final periyodunda yetenekli oyuncularıyla kurmuş olduğu basketler ile moral olarak başlayan temsilcimiz karşılaşmada dakikalar 32 gösterirken farkı 13’e indirmeye başardı.

Misafir ekip İtalyan temsilcisi karşılaşmanın kalan süresinde temsilcimiz Tofaş’a geri dönüş şansı tanımadı ve parkeden 19 sayı farkla 91-72 Galip ayrılan taraf oldu. Tofaş almış olduğu bu skorla birlikte Fiba Şampiyonlar Ligi play-off turu grup mücadelelerinde ki 4 karşılaşmasından da fark eden boynu bükük ayrıldı ve adına bir üst Tura yazdırma şansını kaybederek turnuvaya veda etti.