Tarihi Madalyanın Adı Göksu Üçtaş Şanlı

Posted by

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Büyükler Kategorisinde Gümüş Madalya Kazandı

Ülkemizim ev sahipliğini yaptığı Mersin’de düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda bireysel finallerde milli cimnastikçimiz Göksu Üçtaş Şanlı gümüş madalya kazandı.

Göksu Üçtaş Şanlı’nın Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda kazandığı gümüş madalya bireysel performanslarda büyükler kategorisinde ülkemizin tarihte ilk kez aldığı madalya oldu.

Başarılı sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı’nın 13 bin 100 puan toplayarak finalleri birinci tamamladığı ve altın madalyayı kazandığı duyuruldu. Romanyalı milli sporcu Larisa Andreea Lordache’nin ise 13 bin 50 puan ile ikinciliği açıklandı.

Mersinin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda birbirinden yetenekli atletler altın madalya için en iyi performanslarını ortaya koydu. Cimnastikçiler asimetrik paralel, dene aleti, atlama masası ve yer aletinde jüriden en yüksek puanı alıp altın madalyaya uzanmak için yarıştı.

Rumen Sporcunun İtirazı Üzerine Tekrar Puanlamaya Gidildi

Ev sahipliğini yaptığımız Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda milli takımımızdan ay yıldızlı formayı giyen Göksu Üçtaş Şanlı yer aletinde finale çıkma başarısı gösterdi.

Başarılı sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı’nın 13 bin 100 puan toplayarak finalleri birinci tamamladığı ve altın madalyayı kazandığı duyuruldu. Romanyalı milli sporcu Larisa Andreea Lordache’nin ise 13 bin 50 puan ile ikinciliği açıklandı.

Fakat Rumen cimnastikçi Larisa Andreea Lordache aldığı puana itiraz etti ve jüri yeniden değerlendirmeye gitti. Puanların jüri heyetince yeniden değerlendirilmesinin ardından Rumen atlet Larisa Andreea Lordache’nin puanının 13 bin 450 olduğu ilan edildi.

Açıklanan yeni sonuç ile Rumen sporcu Larisa Andreaa Loardache topladığı 13 bin 450 puan ile milli sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı’nın 350 puan önünde Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nı tamamladı ve altın madalyaya ulaştı.

Milli sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı ise Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nı ikinci  tamamlayarak tarihimizde ilk kez büyükler kategorisinde bu seviye bir şampiyonada madalya kazanmamızı sağladı ve adını tarihe altın harflerle kazıdı.

Bir diğer milli sporcumuz Dilara Yurdaş, atlama masası aletinde finallerde 6’ıncı sırada kaldı. Ay yıldızlı formayı giyen bir başka sporcumuz Bilge Tarhan ise denge aletinde Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nı altıncı sırada tamamladı.