Süper Lig’in İlk İki Haftasının Programı Belirlendi

Posted by

Türkiye Süper Lig’in başlama tarihi 5 Ağustos Cuma günü olarak belirlenmiş ve ilan edilmişti. Katar’da düzenlenecek 22’nci Dünya Kupası’nın hava sıcaklıkları sebebi ile kış aylarında düzenlenecek olması sebebi ile Dünya’nın çoğu liginin başlama tarihleri erkene çekilmişti. Türkiye’de ise nispeten erkene alınan Süper Lig başlangıç haftası Ağustos’un ilk haftası olarak ilan edildi. 2021-2022 sezonu 13 Ağustos’ta, 2020-2021 sezonu 11 Eylül’de başlamıştı.

5 Ağustos Cuma günü ilk müsabakası gerçekleştirilecek olan 2022-2023 sezonunun ilk maçı saat 19.15’te İstanbulspor ve Trabzonspor arasında İstanbulspor’un evinde gerçekleştirilecek. Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’in 1’inci ve 2’nci haftasının maç programını ilan etti. Bu ilana göre sezonun açılış maçı Süper Lig’in taze ekibi İstanbulspor ve son Süper Lig şampiyonu Trabzonspor arasında gerçekleştirilecek.

Yine 5 Ağustos Cuma gününün bir diğer maçı saat 21.45’te düzenlenecek olan geçen sezonun ikincisi Fenerbahçe ve Süper Lig’in bir diğer taze temsilcisi Ümraniyespor karşılaşması olacak. Fenerbahçe’nin Ülker Stadyumu’nda düzenlenecek olan karşılaşma ile Süper Lig’in ilk günü geride kalmış olacak. Süper Lig’de 19 takım bulunmasından kaynaklı olarak her hafta bir takım bay geçecek. Bay geçecek takımların ilki Atakaş Hatayspor oldu.

2022-2023 Sezonunun İlk Haftası

Yeni sezonun açılış maçı 5 Ağustos Cuma günü Süper Lig’in taze ekibi İstanbulspor ve son Süper Lig şampiyonu Trabzonspor arasında gerçekleştirilecek. Yine 5 Ağustos Cuma gününün bir diğer maçı saat 21.45’te düzenlenecek olan geçen sezonun ikincisi Fenerbahçe ve Süper Lig’in bir diğer taze temsilcisi Ümraniyespor karşılaşması olacak. Fenerbahçe’nin Ülker Stadyumu’nda düzenlenecek olan karşılaşma ile Süper Lig’in ilk günü geride kalmış olacak.

6 Ağustos Cumartesi günü 19.15’te, son Türkiye Kupası’nı kazanan Sivasspor ve Gaziantep karşı karşıya gelecek. Maç Sivasspor’un sahası Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanacak. Aynı günün ikinci maçı saat 21.45’te Beşiktaş ile Kayserispor arasında gerçekleşecek. Müsabaka Beşiktaş’ın sahası Vodafone Arena’da gerçekleştirilecek.

7 Ağustos Pazar günü ise saat 19.15’te Karagümrük’ün stadyumu Atatürk Olimpiyat’ta Karagümrük ile Alanaspor’un ve Giresunspor’un Çotanak Spor Kompleksi’nde Giresunspor ile Adana Demirspor’un maçları düzenlenecek. Aynı günün üçüncü maçı ise saat 21.45’te Antalya Stadyumu’nda Antalyaspor ile Galatasaray arasında düzenlenecek. 8 Ağustos Pazartesi gününe kalan maçlar ise 19.15’te Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda Başakşehir-Kasımpaşa arasında düzenlenecek. 21.45’te ise Eryaman Stadyumu’nda Ankaragücü ve Konyaspor müsabakası ile ilk hafta sona ermiş olacak.

İkinci Hafta Programı

İkinci haftanın ilk maçını da yine son şampiyon Trabzonspor yapacak. 12 Ağustos Cuma günü 21’de Trabzonspor-Hatayspor maçı yapılacak. 13 Ağustos’ta Kayserispor-İstanbulspor maçı 19.15’te, Adana Demirspor-Sivasspor maçı 21.45’te ve Kasımpaşa-Fenerbahçe maçı yine 21.45’te düzenlenecek.

14 Ağustos Pazar günü olacak olan maçlar 19.15’te Ümraniyespor-Antalyaspor, yine 19.15’te Gaziantep-Ankaragücü ve 21.45’te Alanyaspor-Beşiktaş olacak. 15 Ağustos Pazartesi günü ise 19.15’te Konyaspor ve Başakşehir karşılaşacak. Ardından 21.45’te haftanın son maçını Galatasaray ve Giresunspor oynayacak.