Süper Lig’de İlk Haftada 27 Gol Atıldı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftası bol gollü ve çekişmeli bir şekilde başladı. İlk haftada toplam 9 maç oynandı ve bu 9 maçta toplam 27 gol atıldı. 27 gol, 2 ev sahibi galibiyeti, 3 beraberlik ve 4 deplasman galibiyeti sezonun ilk hafta raporu olarak çıktı.

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında ev sahibi takımlar çok başarılı bir performans sergileyemediler. Rakipleri karşısında kalesini gol ve gollere kapatamayan takımlar taraftarları önündeki galibiyeti 2. Haftaya bıraktılar.

Süper Lig’de Deplasman Taraftar Yasağı Artık Yok

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon deplasman taraftar yasağı kalktı. Artık her maçta taraftarlar belirli kontenjan kapsamında taraftarlarını maçlarda destekleyebilecekler. Böylelikle takımlar ister evlerinde ister de deplasmanda olsunlar taraftar desteğini canlı olarak orada hissedecekler.

Özellikle İstanbul takımları için bu durum oldukça yararlı oldu. İstanbul temsilcileri bu sezon Süper Lig’de 8 takım olarak yer alıyorlar. Bu 8 takımın taraftarları her amaç gidip takımlarını destekleyebilecekler.

Süper Lig’in Beraberlik Sonuçları

Spor Toto Süper Lig’de ilk haftada 3 beraberlik yaşandı. İlki Demir Grup Sivasspor – Gaziantep FK maçında oldu. Her iki takımda kendi kalelerinde 1 gol gördü. 1 puanı tek golle alan bu iki takım 3 puanı ve galibiyeti gelecek haftaya bıraktılar.

Diğer bir beraberlik ise Ankara’da yaşandı. MKE Ankaragücü takımı tekrar Süper Lig’e çıktı ve ilk maçını evinde oynadı. Rakibi Arabam.com Konyaspor oldu. Bu maçta hiç gol sesi duyulmadı ve maç biraz durağan bir şekilde golsüz eşitlikle sonuçlandı.

Belki de haftanın en beklenmedik maç sonucu da Fenerbahçe’nin ev sahipliğinde yaşandı. Fenerbahçe Süper Lig’in ilk maçında kendi evinde ve tüm stadı dolduran taraftarı ile çıktı. Rakip takım hem Süper Lig’e ilk kez çıkan hem de geçen sezonun şampiyonu olarak Süper Lig’e yükselen Hangi Kredi Ümraniyespor oldu.  

Konuk takım Hangi Kredi Ümraniyespor kimsenin beklemediği bir şekilde 3 Büyük takımdan biri olan Fenerbahçe’nin karşısında mücadele etti ve neredeyse maçı kazanıyordu. Hangi Kredi Ümraniyespor 3 gol attı ve kendi kalesinde de 3 gol gördü.

Maçta her iki takımda birer penaltı vuruşu kullandı ve bundan faydalandılar. Hangi Kredi Ümraniyespor takımı tekniği yüksek bir şekilde oynadı ve rakibini Fenerbahçe’yi zorladı. Her iki takımda 3 puanı gelecek haftaya bıraktı.