Süper Lig’de Alt Sıralar Karıştı

Posted by

Süper Lig’de 25. haftanın tamamlanmasıyla beraber ortaya ilginç tablolar çıktı. 13 Mart 2023 Pazartesi gününün programında yer alan İstanbulspor – Sivasspor maçı; alt sıralar adına büyük önem taşıyordu. İstanbulspor; rakibini 3-0 mağlup ederek büyük bir avantaj elde etti. Sivasspor ise küme düşme korkusunu iyiden iyiye hissetmeye başladı.

Ümraniyespor Son Sıradan Kurtulamadı

2022 – 2023 sezonunda Süper Lig’e yükselen Ümraniyespor’un fark yaratacak bir kadrosunun olmadığını herkes biliyordu. Fakat, İstanbul temsilcisinin bu kadar kötü bir performans göstereceğini herhalde kimse tahmin etmezdi. Ümraniyespor; 25. haftayı maç yapmadan geçirdi. Bu yüzden, ligdeki sıralaması değişmedi.

İstanbul temsilcisi; bu sezon Süper Lig’de 24 maça çıktı. Söz konusu maçların sadece beşini kazanabildi. Altı beraberlik ve 13 mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 32 gole karşılık olarak kalesinde 42 gol gördü. 24 haftada sadece 21 puan toplayabildi. 19 takımlı Süper Lig’de 19. sırada bulunuyor. Ümraniyespor; 26. haftada deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşacak. Bu maçtan puan çıkaramadığı takdirde ligde kalma umutlarını daha da azaltacak.

Hatayspor 18. Sırada Bulunuyor

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan yüzyılın felaketinin en çok etkilediği şehirlerin başında Hatay geliyor. Hatayspor; söz konusu deprem yüzünden büyük dramlar yaşadı. Bordo beyazlı takım ligden çekildi. Bu yüzden, diğer takımlar; Hatayspor ile oynadıkları maçları 3-0 hükmen kazanıyorlar. Güncel tarih itibariyle 18. sırada yer alan Hatayspor’un önümüzdeki sezon yine Süper Lig’de mücadele edeceğinin altını çizebiliriz.

Giresunspor Umutlarını Azaltıyor

Süper Lig’in en mütevazi kadrolarından birisine sahip olan Giresunspor; 25. haftada Karagümrük ile karşı karşıya geldi. Maçtan 2-2’lik beraberlik ile ayrıldı. Karadeniz ekibi; 24 haftada 23 puan topladı. Güncel tarih itibariyle, 17. sırada bulunuyor. Hakan Keleş’in öğrencileri; bundan sonraki haftalarda çok daha iyi performans göstermek zorundalar! Aksi takdirde, Ümraniyespor’un ardından ligden düşecek ikinci takım Giresunspor olabilir. Giresunspor; 26. haftayı bay geçecek.

İstanbulspor Küme Düşme Hattından Kurtulmak Adına Her Şeyi Yapıyor

İstanbulspor; daha önce de söylediğimiz gibi 25. haftada Sivasspor’u 3-0 mağlup etmeyi başardı. Bu galibiyet İstanbulspor adına bir hayli önemliydi. Sarı siyahlı takım; bu sezon 23 haftada yedi galibiyet, üç beraberlik ve 13 mağlubiyet aldı. 26 gol atarken kalesinde 45 gol gördü. 24 puan toplayabildi. İstanbulspor; bilhassa Fatih Tekke’nin gelişinin ardından daha derli toplu bir görüntü çizmeye başladı. Sarı siyahlı takım; söz konusu performansını devam ettirdiği takdirde ligde kalabilir. Yine de İstanbulspor’un işinin de zor olduğunu söyleyebiliriz. İstanbulspor; 26. haftada deplasmanda Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.

Sivasspor’un İşi Bir Hayli Zor!

Sivasspor; 2022 – 2023 sezonunda son yılların belki de en kötü performansını ortaya koyuyor. Kırmızı beyazlı takım; 24 haftada 24 puan toplayabildi. 15. sırada yer alan Yiğidolar; 26. haftada Ankaragücü’nü konuk edecek.