Super Bowl’da Şampiyon Belli Oldu

Posted by

ABD’nin en prestijli spor organizasyonlarından biri olan NFL’de şampiyonluk mücadeledesi gerçekleşti. Bu şampiyonluk maçında geçen yıl NFL şampiyonu olan Kansas City Chiefs ile Tampa Bay Buccaneers kozlarını paylaştı.

İki takım arasındaki NFL şampiyonluk maçını Tampa Bay Buccaneers, 31-9’luk skorla kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte Tampa Bay Buccaneers, 18 yıl aradan sonra tekrardan Super Bowl’da şampiyonluk yaşamış oldu.

Öte yandan NFL’nin efsane oyuncularından Tom Brady, takımının Super Bowl’da elde ettiği şampiyonluk ile birlikte kendisine ait rekoru geliştirerek tarihe geçti.

Maçın Detayları

Bu yıl 55.’si düzenlenen ve ABD’nin Florida eyaletinin Tampa kentindeki Raymond James Stadı’nda oynanan Super Bowl final maçında, Tampa Bay Buccaneers ile bu yıl hücum anlamında normal sezonun en iyi takımı olan Kansas City Chiefs kozlarını paylaştı.

Maçın ilk çeyreğini 7 – 3 önde tamamlayan Tampa Bay Buccaneers, ikinci eyrektede üstün oyununu sürdürerek maçın ilk yarısını 21 – 6 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında da etkili oyununu sürdüren Tampa Bay Buccaneers, üçüncü çeyreği 28 – 9; maçı ise 31 – 9 önde tamamlayarak 2003’ten sonra bir kez daha Super Bowl’da şampiyonluk elde etti.

Super Bowl’un En Değerli Oyuncusu

NFL takımlarından Tampa Bay Buccaneers ile Kansas City Chiefs’in karşı karşıya geldiği maçta Tampa Bay Buccaneers, 18 yıl aranın ardından Super Bowl’da şampiyonluğa uzanan takım oldu.

Öte yandan bu yıl 55.’si düzenlenen NFL şampiyonluk mücadeledesinde Tampa Bay Buccaneers’ın oyun kurucusu olan Tom Brady, kariyerinin 10. Super Bowl’unda sahaya çıktı. Takımı Tampa Bay Buccaneers ile zafer elde eden Tom Brady, 7. Super Bowl şampiyonluğunu kazanarak bu alanda kendisine ait rekoruda geliştirmiş oldu.

Bilindiği üzere 43 yaşındaki Tom Brady, daha önce New England Patriots takımıyla Super Bowl’da 6 şampiyonluk kazanmıştı. Öte yandan NFL’nin efsane oyuncusu, karşılaşmanın ardından Super Bowl’un nn değerli oyuncusu seçildi ve kariyerinde 5. Kez bu ödülü alarak bu alanda da rekor kırmış oldu.

Ayrıca maçın ardından açıklamalarda bulunan Tom Brady, kendilerine güvenerek bu maça çıktıklarını ve takım arkadaşlarıyla gurur duyduğunu söyledi.