SUMUDİCA’NIN ANTEP SERÜVENİ SONA ERDİ

Posted by

Gaziantep Futbol Kulübü`nde Demir Grup Sivasspor karşılaşmasının ardından teknik direktör ve başkanı birbiri ile maaş tartışması yaşadı. Marius Sumudica, Başkanla bir toplantı yaptığını, kendisinden indirim istendiğini ve bu durumu kabul edemeyeceğini belirttiğini dile getirdi.

Kendisine meydana getirilen bu teklifi hakaret olarak kabul ettiğini belirten Sumudica, sezonun bitimine kadar burada kalacağını ve sonrasında ne olacağını bilmediğini dile getirdi.

Sumudica`ya cevap veren Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sumudica’nın Gaziantep Futbol Kulübünden 1,6 milyon Euro net, primler ile birlikte 1,9 Milyon Euro bir maaş istediğini söylerken, bu miktarda paraları kimlerin aldığını merak ettiğini dile getirdi.

Sumudica’nın tüm başarıyı kendi üstüne aldığını ve bu durumun oldukça yanlış olduğunu belirtti. Yaşanan bu olay ve yapılan karşılıklı açıklamalardan bir gün sonrasında Sumudica ile Gaziantep Futbol Kulübünün yolları ayrıldı.

SUMUDİCA’NIN PERFORMANSI

4 Mart 1971 tarihinde Romanya’nın Bükreş kentinde dünyaya gelen başarılı teknik direktör Marius Sumudica Gaziantep Futbol Kulübündeki görevinden ayrıldı.

Gaziantep Futbol Kulübü başında görev yaparken 51 karşılaşmaya çıkan Rumen teknik direktör Marius Sumudica, bu karşılaşmaların 20’sinden galibiyetle ayrılırken, 19 karşılaşmadan beraberlikle ayrıldı ve 12 karşılaşmada ise mağlup oldu.

Attığı 88 gole karşılık kalesinde 71 gol gören eski Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marius Sumudica’nın maç başına aldığı puan ise 1,55 olarak göze çarpıyor.

Gaziantep Futbol Kulübü görevinin başında çıkmış olduğu 30 karşılaşmaya 5-3-2 formasyonuyla çıkan Sumudica’nın 2020-2021 sezonunda favori formasyonu 5-3-2 oldu.

51 karşılaşmanın 2 tanesinde takımını 5-4-1 formasyonuyla sahaya süren Rumen teknik adam, 4 karşılaşmaya 4-1-4-1 formasyonuyla çıkarken, 9 karşılaşmaya 3-4-3 formasyonuyla çıktı.

5-3-2 ve 3-4-3 formasyonları başarılı teknik direktörün en çok tercih ettiği oyun stili olarak öne çıkıyor. Fenerbahçe teknik direktörü

3 BÜYÜKLERİN TEKNİK DİREKTÖRLERİNE KARŞI PERFORMANSI

Erol Bulut karşısında çıktığı 4 karşılaşmadan 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Rumen hocanın Erol Bulut karşısındaki maç başına puan performansı ise 1,00 olarak göze çarpıyor.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim karşısında çıktığı 4 karşılaşmadan 0 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Rumen hocanın Fatih Terim karşısındaki maç başına puan performansı ise 0,25 olarak göze çarpıyor.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın karşısında çıktığı 3 karşılaşmadan 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Rumen hocanın Erol Bulut karşısındaki maç başına puan performansı ise 1,33 olarak göze çarpıyor.