SONRAKİ MİLLİ MAÇ 5 AY SONRA

Posted by

2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında Türkiye mart ayında üç maça çıktı. Bu üç maçın ikisinden galip olarak ayrılan milli takım Türkiye son maçta Veton ile karşı karşıya geldi ve bu maçtan bir puan alarak beraber ayrıldı. Kendi grubunda yedi puana ulaşan Türkiye lider konumunda yer alıyor.

Bir sonraki Dünya Kupası elemeleri kapsamında oynanacak olan maçlar beş ay sonra Eylül ayında oynanacak. Eylül ayına kadar mayıs ayında Antalya’da hazırlık maçları oynanacak.

MİLLİ TAKIM NASILDI

Milli takım Türkiye mart ayında oynadığı üç maçta da oldukça iyi bir performans sergiledi. İlk olarak Hollanda‘yı İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda ağırlayan milli takım Türkiye rakibi karşısında 4-2’lik bir üstünlük kazanarak üç puanı kazandı.

Hollanda maçında kaptan Burak Yılmaz adeta bir şov yaparak 90 dakikanın sonuna kadar milli takımımız oldukça iyi bir şekilde temsil etti. Hollanda maçının ardından milli takım Türkiye İspanya da Norveç ile karşı karşıya geldi. Deplasmanda oynadığı bu maçta rakibine asla izin vermeyen milli takım Türkiye 3-0’lık bir skor ile Maçı kazandı.

Norveç ve Türkiye maçının yıldız ismi ise Şüphesiz ki Fenerbahçe’nin genç yeteneklerinden biri olan Ozan Tufan oldu. Norveç maçının üç golünden ikisini atan Ozan Tufan karşılaşmanın yıldız isimlerinden birisi oldu. Milli maçlardaki bir daha Yıldız isimli üç maçta da kaleyi koruyan Trabzonspor’un genç yeteneklerinden birisi olan Uğurcan Çakır’dı.

Kaleci Uğurcan Çakır oldukça başarılı bir performans sergiledi penaltı burçları da dahil oldukça iyi bir kale savunuculuğu yaptı. Genç eldiven tüm dünyanın dikkatini çekti özellikle Avrupa takımları şu an kendisi ile transfer konusunda iletişim halindeler.

Türkiye oynayacağı son maç olan Letonya karşısında ne yazık ki istediği performansı sergilemedi. Detone maçı da Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynandı.

Karşılaşmayı oldukça hızlı bir şekilde başlayan Türkiye ikinci dakikada gol bulmuş olmasına rağmen skoru 3-3 bitti ve Türkiye Litvanya maçından bir puan alarak yedi puana ulaştı. Milli Takımımız 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında yer aldığı G grubunda yedi puana ulaşarak liderliğini korudu.

MİLLİ TAKIMIN SONRAKİ RANDEVUSU EYLÜLDE

Milli takım Türkiye 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında dördüncü maçına beş ay sonra yani Eylül ayında çıkacak. Eylül ayına kadar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında ise mayıs ayında Antalya’da iki hazırlık maçına çıkacak olan milli takımımız amaçlar için de şimdiden oldukça heyecanlı. 27 Mayıs Perşembe günü Alanya Bahçeşehir okullarında Azerbaycan ile 31 Mayıs Pazartesi günü de Antalya Stadı’nda kuzey ilanda ile karşı karşıya gelecek olan milli takım Türkiye bu masa içinde hazırlıkların önceden başlatacak.

Milli takım Türkiye’nin mart ayında oynadı üç maçta gol ortalaması 3,33 oldu. Bu üç maçta on gol atan milli takımımız 3,33’lük bir gol ortalaması yakaladı.