SİVASSPOR YENİLMEZLİĞİNİ 11 MAÇA ÇIKARDI

Posted by

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında demir grup Sivasspor takımı yenilmezlik serisini 11 maça çıkardı. Kendi evinde, kendi sahasında Konyaspor ile karşı karşıya gelen Sivasspor takımı üç gol attı ve kendi kalesine de bir gol görerek maçı kazandı ve puanı alarak sahadan ayrıldı.

YİĞİDO SİVASSPOR BAŞARILI

Yiğido olarak adlandırılan Sivasspor takımı öğrencileri oldukça başarılı bir süper toto Süper Lig performansı sergiliyorlar. Son olarak 34. haftayı galibiyetle kapatan Sivasspor takımı 47 puana ulaştı ve dokuzuncu sıraya geldi. Orta sıralardan ilk beş takıma Yaklaşan ve ilk beş takıma yaklaşmak isteyen Sivasspor takımı oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Rıza Çalımbay ve öğrencileri yenilmezlik serilerini 11 maça kadar yükselttiler. Kendi evlerinde oyna lan bu karşılaşmayı 3-1’lik skor ile kazanan Sivasspor bir penaltıdan olmak üzere 3 gol kaydetti.

Karşılaşmanın ilk gölünü Sivasspor takımı 27. dakikada Mustapha Yatabare ile kaydetti. Karşılaşmanın ilk yarısında başka bir gol pozisyonu olmadı. İkinci yarısında ise goller peş peşe atıldı.

SİVASSPOR 47 PUANA YÜKSELDİ

Sivasspor kendi evinde oynadığı Konyaspor maçında galibiyeti gösterdi. İlk yarıyı bir golle üstün bir şekilde tamamlayan Sivasspor takımı ikinci yarıda da bir penaltıdan olmak üzere iki gol kaydetti. Maçın 54. dakikasında Konyaspor takımı skoru eşitledi. Konuk takım Konyaspor Zymer Bytyqi ile skoru 1-1 yaptı. Maçın 68. dakikasında ev sahibi takım Sivasspor tekrardan üstün oldu.

Kayode takımı Sivasspor adına topunu Konyaspor’un ağları ile buluşturdu ve Sivasspor öne geçti. Karşılaşmanın 80. dakikasında Sivassporlu oyuncu Hakan Arslan gördüğü kırmızı kart nedeniyle maçtan atıldı ve Sivasspor kalan dakikalar on kişiyle tamamlamak durumunda kaldı. Maçın 87. dakikasında ise Sivasspor penaltı hakkı kazandı.

Penaltı vuruşunun başına geçen Sivasspor Robin Yalçın takımı için bir gol attı ve Sivasspor rahat bir nefes aldı. O dakikadan sonra aradaki gol farkı ikiye yükseldi için Sivasspor rahat bir nefes aldı. Maçın sonlarına doğru başka hiçbir gol pozisyonu olmadığı için Sivasspor takımı kendi evinde galibiyetle sağdan ayrıldı. Konyaspor takımı ise deplasmanda puansız bir şekilde evine döndü. Maç 3-1 bitti. Sivasspor puanını 47’ye yükseltirken Konyaspor takımı 40 puanda kaldı.