Sevilla Avrupa Maçı Öncesi Yıkıldı

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin UEFA Avrupa Ligi son 16 turundaki rakibi Sevilla La Liga ‘ da 24. Haftada konuk oldukları Atletico Madrid deplasmanın dan 6 – 1 ‘ lik ağır bir yenilgi ile ayrılarak Fenerbahçe maçı öncesi yıkıldılar.

Sevilla bu sezon La Liga’ da beklenen performansın gerisinde kalırken 24. Haftada aldıkları Atletico Madrid deplasmanın dan 6 – 1 ‘ lik ağır bir yenilgi ile ayrılarak lig de düşme hattının hemen üzerinde 17.sırada yer aldılar.

İspanyol ekibi La Liga ‘ da 24 hafta da 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak 25 puan da kaldılar.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turundaki temsilcimiz Fenerbahçe maçı öncesinde aldıkları bu ağır yenilgi sonrasında takımın teknik patronu olan 62 yaşında ki tecrübeli isim Jorge Sampaoli‘ nin de Sevilla’ da ki geleceği tartışılmaya başlandı.

Sevilla Madrid’den Çıkamadı

La Liga ‘ da 24. Hafta karşılaşmalarında Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin UEFA Avrupa Ligi son 16 turundaki rakibi Sevilla, Atletico Madrid deplasmanın da aldıkları 6 – 1 ‘ lik yenilgi takımı dağıtmış durumda.

Bu sezon La Liga ‘ da beklenen performansı gösteremeyen Sevilla lig de oldukça zor bir süreç onları bekliyor. İspanyol ekibi La Liga ‘ da 24 hafta da 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak 25 puan toplayarak düşme hattının hemen üstün de averaj farkı ile 17. Sıraya kadar gerilemiş durumdalar.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu maçları öncesinde Atletico Madrid deplasmanın da hiçbir varlık gösteremeyen Sevilla sahadan ağır bir yenilgi ile ayrılarak Madrid’ den çıkamadılar.

La Liga ‘ da şampiyonluk şansları zor olsa da matematiksel olarak halen şansları bulunan Atletico Madrid rakibi Sevilla’ yı affetmeyerek ağır bir yenilgi ile Sevilla ‘ ya gönderdiler.

Zorlu karşılaşmada Sevilla ‘nın tecrübeli ismi I. Rakitic bir penaltıdan yararlanamazken, P. Gueye gördüğü kırmızı kart ile takımını da bir kişi eksik bıraktı. Sevilla’ nın zorlu Atletico Madrid deplasmanın da tek golünü Y. En – Nesyri’ den geldi.

Sevilla Fenerbahçe Maçı En Riskli Maç Olarak Geçiyor

Sevilla takımının lig de kötü performansı ile taraftarlarının da tansiyonu bir hayli yükselirken UEFA Avrupa Ligi son 16 turu Fenerbahçe maçında sarı lacivertli taraftar ile karşı karşıya kalmaları da sezonun en gerilimli riskli maçı olarak öne çıkıyor.

Özel güvenlik önlemlerinin alınacağı maç öncesinde iki takım taraftarları da Sevilla’ da karşı karşıya gelmemesi için yoğun bir çaba sarf edilecek. Karşılaşma da birçok güvenlik polisi yer alması beklenirken UEFA iki takım arasında ki bu karşılaşmayı yüksek riskli olarak değerlendirerek önlemlerini arttırdı.

Sevilla ‘ da takımlarını yalnız bırakması beklenmeyen sarı lacivertli taraftarlar en az 3 bin kişi ile maçı yerinden takip edecekler ve takımlarına destek olacaklar.