San Marino Yıllar Sonra Gol Attığı Maçta Danimarka’ya Mağlup Oldu

Posted by

Euro 2024 eleme maçlarında ilginç şeyler yaşandı. 17 Ekim 2023 Salı gününün programında yer alan maçların birisinde San Marino ile Danimarka karşı karşıya geldi. TSİ 21.45’te başlayan maça San Marino Stadyumu ev sahipliği yaptı. Gelin, bu maçı özel kılan detayın ne olduğuna yakından bakalım!

Danimarka Farklı Galibiyet Adına Sahaya Çıkmıştı

Güncel tarih itibariyle, Danimarka’yı Kasper Hjulmand çalıştırıyor. 2022 Dünya Kupası’nda beklentileri hiçbir şekilde karşılayamayan Danimarka, hedefini Euro 2024 olarak belirledi. Takdir edersiniz ki, Danimarka ile San Marino arasında ciddi bir güç farkı bulunuyor.

Maçı izlemek adına ekran karşısına geçen futbolseverler, Danimarka’nın maçtan farklı bir galibiyet ile ayrılacağını düşünüyorlardu. Kasper Hjulmand, aradaki büyük güç farkına rağmen takımını sahaya ideal ilk 11’i ile çıkardı. Sahaya 4-3-3 dizilişi ile çıkan Danimarka’nın kalesini Schmeichel korudu. Defans dörtlüsünü Jelert, Kjaer, Andersen ve Maehle oluşturdu. Merkez orta sahada görev yapan isimler arasında Norgaard, Hojbjerg ve Eriksen vardı. İleri üçlüde Lindstrom, Hojlund ve Daramy vardı.

Danimarka’nın bu maçtaki en önemli kozu Rasmus Hojlund idi. Aslında San Marino’yu yenmek adına bu oyuncuya da ihtiyaç yoktu. Danimarka, yedek forveti ile de bu maçı kazanabilecek güce sahipti. Yine de bu oyuncunun maçta fark yaratacağı ve San Marino ağlarına en az iki gol bırakacağı iddia ediliyordu. Ancak, işler biraz farklı gelişti.

San Marino İki Yıl Sonra Gol Atmayı Başardı

Bol gol izlemek adına ekran karşısına geçen futbolseverler, büyük bir sürpriz ile karşı karşıya geldiler. San Marino, maça zannedilenden çok daha iyi başladı. Danimarka’yı kilitlemeyi başaran San Marinolu oyuncular, bilhassa Rasmus Hojlund’a adım attırmıyorlardı. Danimarka, tüm bunlara rağmen aradığı golü buldu. 42’inci dakikada sahneye Rasmus Hojlund çıktı. 2003 doğumlu oyuncu, takımını 1-0 öne geçiren gole imzasını attı. Danimarka, maçın ilk yarısını bu golle 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarıda ilginç bir olay yaşandı. Aslında bir takımın gol atması ilginç bir durum değil! Fakat, işin içerisine San Marino girince durum değişiyor. Dakikalar 61’i gösteriyordu. San Marino oyuncusu Alessandro Golinucci, takımına beraberliği getiren gole imzasını attı. Bu gol, apayrı bir öneme sahipti. Çünkü, San Marino A Milli Futbol Takımı, iki yıl sonra bir resmi maçta gol atmayı başardı.

Maçın bir anda 1-1’e gelmesi, Danimarkalıları şaşkınlığa uğrattı. Neyse ki sahneye oyuna sonradan giren Yussuf Poulsen çıktı. Deneyimli oyuncu, 70’inci dakikada attığı golle takımını 2-1’lik üstünlüğe taşıdı. Danimarka, anlamsız bir şekilde çok zorlandığı bu maçı 2-1 kazanmayı başardı. Rasmus Hojlund, maçın ardından yapmış olduğu açıklamada San Marinolu oyuncuların çok sert oynadıklarını ve bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi.