Samsunspor Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Posted by

Süper Lig’de onuncu haftaya 29 Ekim 2023 Pazar günü oynanan maçlar ile devam edildi. Alt sıraları yakından ilgilendiren maçta Ankaragücü ile Samsunspor karşı karşıya geldi. Eryaman Stadyumu’nda oynanan maç saat 19.00’da başladı. Maçı Cihan Aydın yönetti. Gelin, bu maçta yaşananlara yakından bakalım!

Emre Belözoğlu Galibiyet Hedefliyordu

Ankaragücü sezona Tolunay Kafkas yönetiminde başladı. Fakat, alınan kötü sonuçlardan dolayı deneyimli teknik adam ile yollar ayrıldı. Yönetim, takımın başına Emre Belözoğlu’nu getirdi. 43 yaşındaki teknik adam, Başakşehir’deki ilk döneminde yakalamış olduğu çıkışı Ankaragücü’nde de elde etmek istiyor.

Ankaragücü, Samsunspor karşısında sahaya beklenildiği üzere 4-3-3 dizilişi ile çıktı. Kalede Bahadır, defansta Hayrullah, Radakovic, Mujakic ve Hanousek, merkez orta sahada Tolga, Efkan ve Pedrinho, ileri üçlüde Rodrigues, Sowe ve Chatzigiovanis görev yaptı.

Maçı izlemek adına ekran karşısına geçenler, Ankaragücü’nün mütevazi kadrosu ile neler yapacağını düşünüyorlardı. Ev sahibi takımın galibiyete daha yakın olduğuna dair iddialar mevcuttu.

Samsunspor Kötü Gidişe Bir Son Vermek İstiyordu

Süper Lig’in yeni temsilcilerinden birisi olan Samsunspor, sezona çok kötü başladı. Yönetim, takımı Süper Lig’e çıkaran Hüseyin Eroğlu ile yollarını ayırdı. Bir süre teknik direktör arandı. Markus Gisdol, takımın yeni teknik direktörü oldu.

Kırmızı beyazlı takım, güncel tarih itibariyle, ligin son sırasında yer alıyor. Markus Gisdol, Ankaragücü’nün bilhassa iç sahada çok iyi bir oyun oynadığının farkındaydı. Bu maçtaki işlerinin zor olduğunu da biliyordu. Yine de takımının bu maçtan güzel bir sonuç ile ayrılabileceğine inanıyordu. O da takımını sahaya 4-4-2 dizilişi ile çıkardı. Kalede Okan, defansta Zeki, Satka, Rick van Drongelen ve Soner, merkez orta sahada Tait ve Ait Bennasser, kanatlarda Holse ve Emre, forvette de Ercan ve Marius vardı.

Samsunspor, bu sezonun belki de en büyük hayal kırıklığı yaratan takımı! Kırmızı beyazlı takımın kadrosu fena değil! En azından ligin son sırasında yer almayı hak edecek bir kadro olmadığını ifade edebiliriz. Fakat, Karadeniz temsilcisi, ilginç bir şekilde kötü oynuyor ve istediği sonuçları da bir türlü alamıyor.

Ankaragücü İstediğini Aldı

Keyifli bir Pazar gününü Ankaragücü – Samsunspor maçını izleyerek geçirmek isteyenler, Ankaragücü’nün galibiyete yakın olduğunu düşünüyorlardı. Böyle düşünenler yanılmadılar. Ankaragücü, ilk dakikadan itibaren galibiyete daha yakın olduğunu gösteren bir oyun ortaya koyuyordu. Fakat, beklenen gol ilk yarıda gelmedi.

Ankaragücü, ikinci yarıya daha iyi başladı. Aradığı golü 71’inci dakikada buldu. Efkan Bekiroğlu, takımını 1-0 öne geçiren gole imzasını attı. Ev sahibi ekip, bu golden sadece dört dakika sonra Ali Sowe ile bir gol daha buldu. Maçın kalan dakikalarında başka gol olmadı. Ankaragücü, zor geçmesi beklenen maçı 2-0 kazanarak rahat bir nefes aldı. Samsunspor hakkında güzel bir şey söylemek zor!