Sait Karafırtınalar’dan Flaş Açıklamalar

Posted by

Bu sezon Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’ın ve doğal olarak Fatih Terim’in vazgeçilmez isimlerinden biri hiç şüphesiz Taylan Antalyalı oldu.

Birçok sporsever, Taylan Antalyalı’yı Galatasaray forması ile tanıdı. Çoğu kişi onu Fatih Terim’in bulduğunu bile düşündü. Şüphesiz Fatih Terim ondan vazgeçmeyerek, hem oyuncuya hem de Galatarasaray’a katkı sağladı fakat işin aslı biraz daha farklı.

Aslında Taylan Antalyalı’yı ilk olarak daha 13 yaşındayken Sait Karafırtılar keşfetti. Taylan Antalyalı ile birlikte Bcaspor’da beraber çalışan Sait Karafırtınalı, genç futbolcuya Real Madrid’in efsanesi olan Redendo lakabı çoktan takmış bile.

Öte yandan bu gelişmeler üzerine Sait Karafırtınalar, özellikle Galatasaray forması ile tüm dikkatleri üzerine çeken Taylan Antalyalı hakkında açıklamalarda bulundu. Sait Karafırtınalar yaptığı açıklamada, Taylan’ın oyun görüşünün yüksek olduğunu ve moden futbola çok iyi ayak uydurduğunu belirtti.

Fatih Terim gibi yetenek avcısı bir teknik adam ile çalışmasından yana mutu olduğunu dile getiren Sait Karafırtınalar, böyle devam ederse Taylan Antalyalı’nın ilerleyen yıllarda A Milli Takım’da da değişmez isimler arasında yer alacağına inandığını söyledi. 

Sait Karafırtınalar’dan Eski Oyuncusu Taylan Antalyalı’ya Övgü Dolu Sözler

Süper Lig’de bu sezon Galatasaray’ın vazgeçilmez isimlerinden biri olan ve oynadığı orta saha mevkinde oldukça başarılı bir oyun sergileyen Taylan Antalyalı’ya eski hocası Sait Karafırtınalardan övgü dolu sözler geldi.

Bucaspor’da birlikte çalışan, ve daha 16 yaşındayken Taylan’a resmi forma giydiren Sait Karafırtınalar, Taylan için karakteri 10 üzerinden 15 dedi.

Henüz A Milli Takıma çağrılmayan fakat birçok sporsever tarafından yakıştırılan Taylan için Sait Karafırtınalar, önümüzdeki yıllarda Galatasaray’ın olduğu gibi Milli takımında vazgeçilmezi olacak dedi.

Taylan Antalyalı Çıkışını Sürdürüyor

Bu sezon Süper Lig’de Galatasaray’ın oynadığı 13 maçta da forma giyen Taylan Antalyalı, geçen hafta oynanan Çaykur Rizespor maçında da ilk golünü attı.

Saha içindeki performansı ve yükselen grafiği ile Taylan Antalyalı, Galatasaray’da adeta göz kamaştırıyor. Bu başarılı çıkışını sürdürdüğü takdirde, şüphesiz Şenol Güneş tarafından ilk fırsatta A Milli Takım kadrosuna davet edilecektir.

Çünkü Galatasaray gibi Türk futbolunun da Taylan Antanyalı’ya ve onun gibi genç yeteneklere ihtiyacı olduğu aşikar.