Rudy Gobert En Pahalı Defans Oyuncusu Oldu

Posted by

Utan Jazz’ın All Star pivotu Rudy Gobert, takımı ile yapmış olduğu sözleşmesini 5 yıl daha uzattı. 5 yıllık anlaşma için yıldız basketbolcunun aldığı tutar ise 205 milyon dolar olduğu biliniyor.

205 milyon dolarlık anlaşmayı imzalayan 28 yaşındaki yıldız oyuncu, tarihin en pahalı defans oyuncusu oldu. 2013’ten bu yana forma giydiği takımda iki kez yılın defans bir kez de all star oyuncusu seçildi.

28 yaşındaki oyuncu kariyerinde bir ilke daha imza atarak 205 milyon dolarlık anlaşma ile birlikte Rudy Gobert’in NBA tarihinin en pahalı pivot oyuncusu unvanını elde etti. Gobert bu kontrat için 205 milyon dolar alacak. 205 milyon dolarlık anlaşma ile birlikte kendisi NBA tarihinin en yüksek fiyatlı defans oyuncusu ilan edildi.

Sözleşmesini 5 Yıl Uzattı

Rudy Gobert’in Jazz macerası ise devam ediyor. İki kez yılın defans oyuncusu seçilen Rudy Gobert, takımı ile hali hazırla bulunan sözleşmesini 5 yıl daha uzattı. Gobert bu kontrat için 205 milyon dolar alacak. 205 milyon dolarlık anlaşma ile birlikte kendisi NBA tarihinin en yüksek fiyatlı defans oyuncusu ilan edildi.

Anlaşma Rudy Gobert’in alabileceği “supermax” (En yüksek kontratın) biraz altında kalmasına karşın, tüm zamanların imzalanan en pahalı üçüncü kontratı ilan edildi. Geçen hafta ise Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks ile imzaladığı 5 yıllık sözleşme için 228 milyon dolar alacağı açıklanmıştı.

“Koçumla, arkadaşlarımla, bu kadro ile kazanmak istiyorum.”

2016 yılında 102 millyon dolar’dan 4 yıllık sözleşme imzalayan Fransız oyuncunun, 2019-2020 sezonu boyunca 15.1 sayı ve 13.5 ribaunt ortalaması elde ettiği biliniyor. Geçen sezon ise en çok ribaunt alan oyuncu olan Rudy Gobert, önceki iki yıl yılın defans oyuncusu seçilmişti. Başarılı ödüllü oyuncu Rudy Gobert geçen sezon ise en iyi defans ödülünü Antetokounmpo’ya kaptırmıştı.

28 yaşındaki başarılı Fransız basketbolcu takımı ile şimdiye kadar 474 maça çıktı. Bu maçlarda başarılı basketbolcu toplamda 11.7 sayı, 2.2 blok, 1.4 asist ve 11.0 ribaund ortalamalarını elde etti.

Yıldız futbolcu sosyal medya hesabından ise “Şampiyonluk kazanmak istiyorum. Bu kadroyla, koçla, arkadaşlarımla kazanmak istiyorum” açıklamasını yaptı. Bu açıklama ile birlikte uzun bir süre boyunca takımı ile devam edeceği düşünülüyor.