RONALDO BU SENE DE EN POPÜLER FUTBOLCU OLDU

Posted by

Dünyaca ünlü futbolcular, sosyal paylaşım siteleri Twitter, Facebook ve Instagram’da adından en çok söz ettiren ünlüler olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Takipçi sayılarını her geçen gün arttırmaya devam eden ünlü futbolcuların başında, Portekizli yıldız golcü Cristiano Ronaldo geliyor. İtalyan takımı Juventus’da forma giyen Ronaldo, geniş hayran kitlesiyle sosyal medyanın en popüler isimleri arasında zirveye oturdu.

Dünyaca ünlü futbolcular, her geçen gün sosyal paylaşım siteleri Twitter, Facebook ve Instagram’da takipçi arttırmaya devam ediyor. Bu futbolculardan ilk öne çıkan isim ise İtalyan takımı Juventus’da forma giyen Cristiano Ronaldo. Portekizli yıldız futbolcu, her gün artan hayran kitlesiyle sosyal medya platformlarındaki en popüler isimler arasında zirve koltuğunda oturuyor.

Manchester United ve Real Madrid’de forma giydiği dönemlerin sonrasında Juventus’a transfer olan 36 yaşındaki oyuncu; Twitter, Facebook ve Instagram’daki toplam takipçi sayısını 528,7 milyona yükselterek dünyanın en çok takip edilen ismi oldu. Seria A’da 2020/2021 sezonu boyunca çıktığı maçlarda 29 gol kaydeden Ronaldo, tüm kulvarlardaki 44 maçta ise toplamda 36 gole imza attı. Yıldız golcünün bu başarısı, onun oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olmasını sağladı.

Facebook’ta 148,6 milyon takipçisi olan Ronaldo’nun Twitter’da 92,1 milyon, Instagram’da ise 288 milyon takipçisi bulunuyor. Bu rakamlarla birlikte Facebook ve Instagram’da en çok takip edilen isimler arasında birinci sırada bulunan Portekizli oyuncu, Twitter’da ise en çok takip edilen 5. isim olarak öne çıkıyor.

Ronaldo, toplamda 530 milyona yaklaşan bu takipçi sayısıyla, dünyaca ünlü pek çok kişinin önüne geçti. Yıldız golcü, Instagram’da 238 milyon takipçili ABD’li aktör Dwayne Johnson, Twitter’da 88,6 milyon takipçili ABD’li şarkıcı Taylor Swift ve Instagram’da 112,3 milyon takipçili Kolombiyalı şarkıcı Shakira’nın önünde yer almakta.

MESSİ RONALDO’YU TAKİP EDİYOR

Cristiano Ronaldo’nun ardından en çok hayran sayısına sahip olan isim olarak ise Arjantinli futbolcu Lionel Messi öne çıkıyor. Barcelona’da forma giyen Messi, 309,8 milyon hayran sayısıyla Portekizli oyuncuyu takip ediyor. Twitter hesabı olmayan 33 yaşındaki oyuncunun, Facebook’ta yaklaşık 101,8 milyon, Instagram’da ise 208 milyon takipçisi bulunuyor.

NEYMAR EN POPÜLER 3. FUTBOLCU

Sosyal medya platformlarında, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin ardından en çok takipçi sayısına sahip olan futbolcu ise Brezilyalı golcü Neymar. Paris Saint-Germain de forma giyen 29 yaşındaki oyuncu, toplamda 283,7 milyon takipçi sayısıyla sosyal medyada en fazla takipçi sayısına sahip olan 3. futbolcu oldu. Öte yandan Twitter’da 53,6 milyon takipçisi olan Neymar’ın, Facebook’ta 79,1 milyon, Instagram’da ise 151 milyon takipçisi var.