Rodrygo Sahaya 3 Ay Veda Etti

Posted by

La Liga takımlarından biri olan Real Madrid’de oynayan Brezilyalı kanar oyuncusu Redrygo sağ diz ardı kirişinden sakatlandı.

19 yaşındaki genç futbolcunun yeşil sahalara dönüşü oldukça uzun sürecek. En az 3 ay boyunca yeşil sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Rodrygo şimdi önümüzdeki birkaç ay boyunca saha dışında olacak ve Nisan ayında geri dönebilir, bu da birçok önemli maçı kaçıracağı anlamına geliyor.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Granada’yı 2-0 yendiği La Liga maçının 35. Dakikasında sakatlandıktan sonra sahayı terk etmek zorunda kaldı. Sağ biseps femoris kasının zorlanması nedeni ile sakatlık yaşayan genç futbolcunun iyileşme sürecinin zaman alacağı belirtildi.

19 yaşındaki Brezilyalı milli futbolcunun sahalara dönüş tarihi ile ilgili net bilgi verilmedi. Fakat İspanyol basını, bu tip sakatlıkların iyileşme sürecinin ortalama 3 ay olduğunu açıkladı.

En iyi ihtimal ile Nisan ayında genç futbolcunun oyuna dönebileceği belirtilirken durumunun ciddi olduğu söylendi. Sıradan bir sakatlanma olmadığını bu nedenle %100 iyileşene kadar kendisini zorlamaması gerektiği açıklandı.

Sakatlığı Ciddi

Real Madrid, Real’in Granada’ya karşı oynadığı son maçta hamstring sakatlığı geçiren ve oyunu terk etmek zorunda kalan Rodrygo Goes hakkında tıbbi bir rapor yayınladı.

Real Madrid’in kendi resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada,

“Oyuncumuz Rodrygo üzerinde Real Madrid Sağlık Hizmetleri tarafından yapılan testlerin ardından, sağ biseps femoris hamstring kasındaki tendonu etkileyen kas yaralanması teşhisi kondu.” Sözleri yer aldı.

Kulüp futbolcunun durumunun sıradan bir sakatlık olmadığını bu nedenle iyileşme sürecinde dikkatli olması gerektiğini açıklamasına ekledi.

Real Madrid kas tendonunun etkilendiğini bildirdiği için bu normal bir hamstring yaralanması değil. Rodrygo bu sakatlık nedeniyle yaklaşık üç ay dışarıda olacak ve zorlu bir yaralanma olduğu için rehabilitasyon süreci biraz daha uzun sürebilir.

Ancak Nisan Ayında Geri Dönecek

Rodrygo şimdi önümüzdeki birkaç ay boyunca saha dışında olacak ve Nisan ayında geri dönebilir, bu da birçok önemli maçı kaçıracağı anlamına geliyor.

Bir nüksetmeden kaçınmak için % 100 oynamaya hazır olduğunu bilerek sahaya dönebilmesi için sakatlığının doğru bir şekilde iyileştiğinden emin olması son derece önemli. Bunun için genç futbolcunun iyileşme sürecini en iyi şekilde geçirmesi, kendisini zorlamaması gerektiğinin altı çizildi.