REAL MADRİD’DE MAAŞ İNDİRİMİ

Posted by

Real Madrid, pandemi sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntıların hafifletilmesi amacıyla oyuncularından bir başka maaş indirimi talebinde bulunmuştu. Kulüp bu sezonun bütçesi üzerinde son dokunuşları yaparken oyunculardan bu doğrultuda %10’luk bir indirim gerçekleştirmelerini istemişti.

Ödemeler Gerçekleştirildi

Marca gazetesinde yer alan habere göre, yönetimin bu talebine futbolcular ve teknik ekipten olumlu yanıt geldi.

Bu sayede ödemeler de %10’luk bir indirimle yapıldı. Bir kez daha mali taahhütlerini yerine getirmiş bulunan İspanyol devi, pandemi dönemini kulüp çalışanlarının işten çıkarılmaması ve finansal hasarın azaltılması için bu önlemlere başvurmak zorunda.

Diğer bütün büyük kulüpler gibi Real Madrid de, pandemi döneminde sponsorluk gelirleri ve pazarlama fırsatları konusunda büyük yara aldı.

Ayrıca maçların seyircili oynanmaya başlanması halinde dahi yönetim tarafından alınan kararla pandemi süresince iç saha maçlarının 81 bin 44 kişilik Santiago Bernabeu Stadyumu yerine 6 bin kişilik mütevazı Alfredo di Stefano Stadyumu’nda oynacak olması sebebiyle bilet gelirlerindeki büyük düşüş devam edecek.

La Liga kaynaklarına göre kulüp, tüm zararlar hesaba katıldığında kendi evinde oynadığı maç başına 3 ilâ 4 milyon Euro arasında bir gelir düşüşüyle karşılaşıyor.

Transfer Düşünülmüyor

Nisan ayında oyuncular, teknik ve idari yönetim tarafından %10 ilâ %20 arasındaki indirim talebi kabul edilmiş, ayrıca kulüp yaz transfer döneminde transfer girişimlerinde bulunmama kararı almıştı.

Yine geçtiğimiz yaz olduğu gibi Ocak ayında da transfer girişiminde bulunmayı planlamayan La Liga’nın son şampiyonu, önümüzdeki yaz Bayern Münih’teki sözleşmesi bitecek olan David Alaba’yı bedelsiz olarak kadrosuna katmayı düşünüyor.

Sergio Ramos’tan İndirim Bekleniyor

Kulüpteki 15. yılını geride bırakan ve kulüp efsaneleri arasında kendine yer edinen aynı zamanda kulübün kaptanı olan yıldız stoper Sergio Ramos’un sezon sonunda bitecek olan sözleşmesinin yenilenmesi görüşmelerinde kendisinde fedakarlık bekleniyor.

Real Madrid, 34 yaşındaki yıldız isimle yeniden sözleşme imzalamak isterken pandemi sürecinin getirmiş olduğu şartlardan ötürü indirime gidilmesini zorunlu görüyor.

Bu doğrultuda kaptan Ramos ile maaşında indirime gidilmesi halinde sözleşme yenileneceği öğrenildi. Covid-19 salgınının yaratacağı ekonomik bunalımların öngörülemezliği sebebiyle sözleşmesi bitecek olan oyuncularla sözleşme görüşmelerinde bunun gibi bazı gecikmeler yaşandı.