Rafael Nadal’tan Sakatlık Açıklaması

Posted by

Indian Wells finalinde Taylor Fritz’e kaybeden İspanyol tenisçi Rafael Nasal, turnuvanın ardından sakatlanmıştı. Kaburgasında bir sorun olduğunu ve Indian Wells’in ardından nefes almakta zorlandığını söyleyen İspanyol Tenisçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sağlık durumundan bahsetti. Rafael Nadal, kaburgasında stres çatlağı olduğu için 4-6 hafta arasında kortlardan uzak kalacağını yaptığı paylaşımla açıkladı.

Rafael Nadal’ın Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Açıklama

Erkeklerde dünyanın üç numarası olan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, Indian Wells  finalinde 24 yaşındaki Amerikalı tenisçi Taylor Fritz’e mağlup olmuştu ve 20 maçlık serisini kaybetmişti. Indian Weiss’te oldukça zorlandığını söyleyen 35 yaşındaki tenisçi, nefes almakta problem yaşadığı söylemişti. Nadal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sağlık durumuyla alakalı açıklama yaptı.

Tecrübeli raket, yaptığı yaptığı paylaşımda yapılan kontrollerin ardından nefes almakta zorlandığını ve bu sorunun kaburgasındaki çatlaktan dolayı olduğunu açıkladı. 35 yaşındaki tenisçi kaburgasında stres çatlağı tespit edildiğini ve 4-6 hafta arasında kortlardan uzak kalacağını açıkladı.

Rafael Nadal yaptığı açıklamada Indian Wells finalinde yaşadığı rahatsızlıktan dolayı testler yaptırdığını ve bunun sonucunda kaburgasının birinde stres çatlağı olduğunu dile getirdi. 4-6 hafta arasında oynayamayacağını söyleyen 35 yaşındaki tenisçi, sezon başından itibaren çok iyi durumda olduğunu ancak Bu sakatlık sebebiyle uzun süre kortlardan uzak kalacağı için üzgün olduğunu tenis severlerle paylaştı. Bu yıl başarılı işler yaptığını söyleyen İspanyol raket, Bir an önce kortlara dönmek istediğini ve bunun için çok çalışacağının mesajını verdi. İyileştikten sonra kısa süre içerisinde yeniden forma girmeyi hedeflediğini söyleyen Rafael Nadal, destek veren herkese teşekkür dileklerini iletti.

Rafael Nadal’ın 22 Mayıs’a Kadar İyileşmesi Bekleniyor

Sezona çok iyi bir giriş yapan Raphael Nadal 20 maçlık yenilmezlik serisini Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki Indian Wells’te 24 yaşındaki Amerikalı tenisçi Taylor Fritz’e karşı sürdürememişti. Sert kort turnuvasında Üç şampiyonluğu bulunan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, 20 numaralı seri başı olan rakibine kaybetmişti. Bu maliyete rağmen dünya üç numarası ünvanını korumayı başaran İspanyol tenisçi maç esnasında yaşadığı sakatlık sebebiyle tedavi görmüştü.

Dört numaralı seribaşı olan Rafael Nadal, rakibine 6-3 ve 7-6’lık setler sonucunda 2-0 mağlup olmuştu. 24 yaşındaki Taylor Fritz ise Master turnuvalarında ilk kez şampiyonluk sevinci yaşadı ve  kariyerinde 2. kez tekler şampiyonluğu elde etti. Bu şampiyonlukla birlikte dünya sıralamasında 13. sıraya yükselen Genç raket, 2001  yılında şampiyonluk yaşayan Andre Agassi’den sonra Paribas Açıkta kupayı kazanan ilk Amerikalı tenisçi olarak kayıtlara geçti.

Kariyerinde toplam 21 Grand SLAM şampiyonluğunu bulunan 35 yaşındaki İspanyol tenisçi Rafael Nadal, Bu şampiyonlukların 13’ünü Fransa açıkta kazanmayı başarmıştı. Başarılı raketin  22 Mayıs 2022 tarihinde başlayacak olan organizasyona kadar hazır olması bekleniyor.