Radamel Falcao’ya Meksika’dan Talip

Posted by

Falcao’nun Menajeri: Meksika’dan 4 Takım İle Görüştük 2 Takım Ciddi Şekilde İlgileniyor

Galatasaray’a 2 Eylül 2019’da bonservis bedeli ödenmeden transfer olan Radamel Falcao geldiği günden beri kendisinden beklenen performansı sergileyemedi.

Talihsiz bir şekilde sürekli sakatlanan Kolombiyalı yıldız forvet, bu sezon Süper Lig’de yalnızca 6 maçta görev alabildi.

Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle formasını Mbaye Diagne’ye kaptıran yıldız futbolcu sakatlıktan kurtulsa bile düşük formu nedeniyle yedek kulübesinde bekleyecek.

472 gündür sarı kırmızılı ekipte top koşturan tecrübeli futbolcu Falcao sakatlıklar nedeniyle 155 gün formasını giyemedi.

Süper Lig’in 13. haftasında oynanacak Galatasaray – Karagümrük karşılaşmasında da forma giyememesi halinde sarı kırmızılı ekibe transfer olduğu günden bu yana sakatlıkları sebebiyle kaçırdığı maç sayısı 29’a çıkacak ve sahaya çıktığı resmi karşılaşma sayısı ile eşitlenecek.

Sarı Kırmızılı Ekip Kulübe Yüksek Maliyeti Olan Radamel Falcao’yu Elden Çıkarmayı Planlıyor

Sarı kırmızılı formayı giydiği günden bu yana kendinden beklenen taşıyıcı santrafor imajının yakınından bile geçemeyen Kolombiyalı yıldızın yıllık maliyeti neredeyse 7 milyon Euro (güncel kur ile yaklaşık 66,5 milyon Türk Lirası).

Aldığı radikal transfer politikasını uygulamak isteyen sarı kırmızılı ekibin ilk adımı ise yüksek maliyetli yaşlı futbolcuları elden çıkarmak ve yerlerine gelecek vadeden genç yetenekler almak.

Bu hedefi gerçekleştirmeyi planlayan Galatasaray’da Radamel Falcao’nun devre arasında takımdan ayrılmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ne transfer olacağı haberleri etrafta sık sık dile getirilen Radamel Falcao’ya Meksika’dan iki talip birden çıktı.

Tecrübeli futbolcunun menajerlerinin kendisini Meksika’dan dört takıma önerdiğini ve bu takımlardan iki tanesinin ciddi şekilde yıldız futbolcu Falcao ile ilgilendiği belirtildi.

Bu takımların adları resmi kaynaklardan açıklanmazken, her iki takımın da yüklü bir bonservis bedeli ödemeye hazır olduğu iddia edildi. Bu takımların adları resmi kaynaklardan açıklanmazken, her iki takımın da yüklü bir bonservis bedeli ödemeye hazır olduğu iddia edildi.

Meksika basını kaynaklı iddialara göre bu iki takım ya “Monterrey” ile “America” ya da “Cruz Azul” ile “Guadalajara” olduğu söylendi. Radamel Falcao bu sezon Süper Lig’de forma giydiği 6 karşılaşmada 5 gol kaydetmeyi başarmıştı.