PSG Arda Güler’in Peşinde

Posted by

Fenerbahçe’nin 17 yaşındaki yıldızı dünya devlerini şimdiden peşine taktı, Fransız kulübü PSG Arda Güler ile çok ciddi şekilde ilgileniyor.

Dünya devi PSG, Arap sermayesine geçtiğinden beri Avrupa’da transfer piyasalarını altüst etmişti. Artık daha sürdürülebilir bir politika güden takım dünya starları ile birlikte geleceğin yıldızlarını da takıma kazandırma arzusunda. Fenerbahçe ve Türk futbolunun parlayan yıldızı Arda Güler de Fransız devinin listesindeki genç oyunculardan biri.

PSG Arda Güler

Henüz 16’sında Parladı

25 Şubat 2005 doğumlu oyuncu Ankara doğumlu ve futbola da Ankara takımlarından Gençlerbirliği altyapısında başladı. 2019 yılında, henüz sadece 14 yaşındayken Fenerbahçe’nin dikkatini çekti ve Fenerbahçe altyapısına alındı. Fenerbahçe altyapısında çok hızlı bir yükseliş sergileyen Arda Güler, 2.5 yıl içerisinde henüz 16 yaşındayken Fenerbahçe A takımına alındı.

Fenerbahçe formasıyla ilk profesyonel maçına Avrupa Ligi eleme maçında19 Ağustos 2021 tarihinde daha 17 yaşını doldurmamışken çıkan Arda Güler, 2021 22 futbol sezonunda Fenerbahçe formasını 24 maçta giydi. Bu 24 maçta 7 gol atıp 11 de asiste imza atan Arda Güler kendi yaşındaki bir oyuncu için olağanüstü bir istatistik elde etmiş oldu.

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarına başlayan Fenerbahçe’de genç yıldız Arda Güler geçen yıl bıraktığı yerden aynen devam ettiğini hem antrenmanlarda hem de hazırlık maçlarında gösterdi. Son olarak Hull City ile yapılan hazırlık maçında hem sahada yaptıkları ile hem de attığı muhteşem frikik golüyle yine adından söz ettiren oyuncu için çıkan transfer haberleri bu kez hem daha da arttı hem de haberlerin içeriği daha ciddi bir hale büründü.

Tek isteyen PSG Değil

Hull City ile oynanan maçın ardından Liverpool ve Arsenal’in de Arda’ya ciddi bir ilgileri olduğu ve tekliflerini dahi sundukları iddia edildi. Diğer yandan iddialara göre Fransız ekibi PSG de Arda için bir teklif paketi hazırlamış durumda.

Fenerbahçe şu aşamada teklifler ne olursa olsun Arda Güler’i takımdan göndermeye sıcak bakmıyor. Yine de söylentilere konu olan miktarlar öyle hemen reddedilebilecek gibi durmuyor. İngiliz kulüplerinin 10 milyon sterlin üzerinde teklifler düşündükleri, ayrıca PSG’nin de hem oyuncunun kulübüne hem de oyuncunun ailesine çok cazip bir teklif sunmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Arda için hazırlanan raporlarda oyuncunun tekniği kadar oyunundaki olgunluk ve oyun okuma becerisine de vurgu yapılıyor. Bu da Arda’yı kendi gibi yetenekli olan yaşıtları arasında çok daha değerli kılan bir unsur.

Bu arada Arda Güler, yakın zaman önce Fenerbahçe ile yolları ayrılan Mesut Özil için, sosyal medya hesabından bir veda mesajı yayımladı. Mesut’a teşekkür eden arda şu sözleri kullandı;

”Genç bir futbolcu olarak başıma gelen en güzel şeylerden birisi idolüm olarak gördüğüm insanla tanışıp, abi kardeş gibi olup, ondan bir şeyler öğrenebilmekti. Bana kattığın her şey için teşekkürler, seninle tanışmak benim için büyük bir şanstı. Yolun hep açık olsun abi.