Pınar Karşıyaka Kazanmaya Devam Ediyor

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. Haftasında 19 Aralık Cumartesi günü deplasmanda Galatasaray’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Pınar Karşıyaka, 86 – 74 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte Pınar Karşıyaka, ING Basketbol Süper Lig’inde üst üste 5. Galibiyetini almış oldu. Ev sahibi Galatasaray ise ING Basketbol Süper Lig’indeki son 3 maçından da mağlubiyetle ayrılmış oldu.

13. Haftada oynanan bu maçta, Pınar Karşıyaka’nın en skorer isimleri attıkları 18 sayı ile Henry, 17 sayı ile Morgan, 17 sayı ile Taylor oldu.

Öte yandan maçtan mağlubiyetle ayrılan Galatasaray’In en skorer isimleri ise attıkları 22 sayı ile Macon, 21 sayı ile Motum ve 14 sayı ile Hunter oldu.

Maçın Detayları

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynan maça etkili başlayan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Pota altından bulduğu sayılarda ilk 5 dakikayı önde kapatan Pınar Kaşıyaka, daha sonra rakibi Galatasaray’ın 3 sayılık basketlerine engel olamadı.

Birinci periyotun son saniyelerini eşitlikle girilirken, Henry’nin 3 sayılık basketiyle Pınar Karşıyaka ilk çeyreği 24 – 21 önde bitirdi. İkinci periyota etkili başlayan taraf ise ev sahibi Galatasaray oldu.

Arka arkaya attığı 3 sayılık basketlerle öne geçen Galatasaray, daha sonra rakibi Pınar Karşıyaka’nın hızlı hücumlarla bulduğu sayılara engel olamadı.

Böylelikle ikinci çeyreğide konuk takım Pınar Karşıyaka, üstün oyunuyla 46 – 39 önde kapattı. Mücadelenin ikinci yarısında hızlı başlayan taraf Pınar Karşıyaka oldu.

Gem savunma hem de hücum ribauntlarında etkili olan Pnar Karşıyaka, farkı çift haneli sayılara kadar çıkardı.

Rakibinin üstün oyununa karşılık veremeyen ve sayı bulmakta zorlanan Galatasaray, böylelikle üçüncü çeyreğide 13 sayılık farkla 67 – 50 geride bitirmiş oldu. Maçın son çeyreğinede tutuk başlayan Galatasaray, rakibini savunmada durduramadı.

Üst üste top kayıplarıda yapan Galatasaray, son çeyrekte farkın 20’lere çıkmasına engel olamadı. Hem savunmada hem hücumda üstün oyununu sürdüren konuk takım Pınar Karşıyaka, maçtan 86 – 74’lük zaferle ayrıldı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. Haftasında 19 Aralık Cumartesi günü oynanan maçta Pınar Karşıyaka, Galatasaray’ı 86 – 74 mağlup etti.

İki takımındaki oyuncuların sayı dağılımı ise şöyle oldu: Galatasaray’da Macon 22, Göksenin Köksal 7, Motum 21, Tyus 4, Yiğit Arslan 3, Hunter 14 ve Williams 3 sayı attı. Pınar Karşıyaka’da Taylor 17, Onuralp Bitim 6, Kennedy 13, M’Baye 12, Morgan 17, Henry 18 ve Yalim Olcay 3 sayı attı.