Pınar Karşıyaka – HDI Sigorta Afyon Belediyespor Karşılaşması

Posted by

Geçtiğimiz günlerde oynanan Pınar Karşıyaka – HDI Sigorta Afyon Belediyespor maçı 96-82 şeklinde son erdi. Basketbol Süper Ligi’nde 9. Hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u 96-82 yendi. Karşılaşmada ev sahibi takım olan Pınar Karşıyaka’da Semih Erden, Nusret Yıldırım ve Yalım Olcay sağlık durumları nedeniyle forma giymedi.

Karşılaşmaya Pınar Karşıyaka, M’Baye, konuk ekip Macura’nın sayıları ile başlayarak öne geçti. Pınar Karşıyaka, 8 sayılık farka ulaştığı periyodun skoru 17-9 iken ilk 5 dakikasını 18-12, periyodu da 31-25’lik bir skor ile üstün olarak tamamladı.

Karşılaşmada İkinci Periyot

İlk periyot Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğü ile bitmişti. İkinci periyotta ise 15. dakikada Kennedy’nin basketiyle 42-31 üstünlük kuran Pınar Karşıyaka karşılaşmanın kalan diğer bölümlerinde farklı yükselterek devreyi 19 sayılık bir fark ile bitirirken skor 55-36 idi.

İlk periyotta istedikleri performansı elde edemeyen HDI Sigorta Afyon Belediyespor ikinci yarıda performansı arttırmayı denese de Pınar Karşıyaka karşısında üstünlük sağlayamadı. İkinci periyodun ilk 15. Dakikasında üstünlüğünü sağlayan Pınar Karşıyaka bu üstünlüğü maç sonuna kadar sürdürdü. İkinci periyotta iki takım arasındaki fark daha da fazla açıldı.

Üçüncü Periyotta Gösterilen Büyük Çaba

HDI Sigorta Afyon Belediyespor ikinci periyotta oluşan 19 sayılık farklı üçüncü periyodun başında 12’ya kadar indirmeyi başardı. Skor 43-55 olmuş iken periyodun bitimie 1 dakika 40 saniye kala fark 7’ye düştü ve skor 62-69 oldu. Karşılaşmanın sonlarına doğru toparlanmaya çalışan HDI Sigorta Afyon Belediyespor büyük bir performans gösterdi. Fakat karşılaşmanın son bölümünde Morgan’la bir basket bulan Pınar Karşıyaka, periyodu 71-69 şekilde önde tamamladı. Son periyotta da üstünlüğünü koruyan ev sahibi takım 96-82Elik bir skor ile karşılaşmadan galip ayrıldı.

İzmir’de oynanan maçta dikkatleri çeken diğer bir nokta ise İzmir depremi sonrasında 91 saat sonra enkaz altında kurtarılan Minik Ayda, ağabeyi Atakan ve babaları Uğur Gezgin ile birlikte takip etti. Yaşanan acı olaydan sonra (İzmir Depremi) Pınar Karşıyaka bir galibiyet alarak İzmirlilerin yüzünü güldürdü.