PFDK’DAN CEZA ÜSTÜNE CEZA

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, geçtiğimiz sezonun şampiyon takımı Medipol Başakşehir’in başarılı genç Teknik Direktörü Okan Buruk’a 5 maç men cezasını onadı. Başakşehir’in teknik direktörü 5 maç boyunca takımıyla beraber sahaya çıkamayacak.

Ceza düşürülmesi olacak mı, ilerleyen günlerde başka bir süreç başlayacak mı tüm taraftarlar büyük bir merakla yeni haberleri bekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu‘dan meydana getirilen açıklamada,  Medipol Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk’a, Süper Lig’de Fenerbahçe ile oynanan maçta ihracı öncesinde tedbire uymama eylemi dolayısıyla 2, hakeme yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 2 ve ihraç sonrası hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 olmak üzere, toplam 5 maç resmi müsabakalardan men cezası verildiği belirtildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Okan Buruk’a bu eylemleri nedeniyle toplam 38.000 Türk Lirası para cezası uyguladığı aktarıldı.

Medipol Başakşehirli oyuncu İrfan Can Kahveci’ye 1 maç resmi müsabakalardan men ve 13 bin lira, Bir başka Medipol Başakşehir futbolcusu olan Rafael’e de 13.000 Türk Lirası para cezası veren kurulun, turuncu-lacivertli takıma ise 150.000 Türk Lirası para cezası uyguladığı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor oyuncusu İbrahim Akdağ’a da Yukatel Denizlispor ile oynadıkları Süper Lig kapsamında yapılan karşılaşmada hakeme yönelik hareketi sebebiyle 3 maç resmi karşılaşmalardan men ile 13.000 Türk Lirası para cezası verildiğini bildirdi.

MENEMENSPOR HÜKMEN YENİK!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında yapılan ve Adanaspor ile oynadığı karşılaşmanın isim listesinde oyuncu uygunluğu taşımayan futbolcuların Türkiye Futbol Federasyonu tarafınca belirlenen sayıdan fazla olmasından ötürü Menemenspor’un (3-0) hükmen yenik sayılmasına karar verilmiş olduğu aktarıldı.

AÇIKLAMALAR PAHALIYA PATLADI

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray Kulübüne, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamaların sportmeliğe aykırı bulunulmasından ötürü 100 bin, kulüp başkanı Mustafa Cengiz’e de aynı nedenle 50 bin lira para cezası uygulandığını bildirdi.

Bununla birlikte, Süper Lig’in sarı kırmızılı bir diğer ekibi Hes Kablo Kayserispor’a 10.500 Türk Lirası para cezası verildiği anlatım edildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Okan Buruk’a 38.000, İrfan Can Kahveciye 13.000, Rafael’e 13.000, Başakşehir Takımına 150.000, İbrahim Akdağ’a 13.000, Galatasaray Kulübüne 100.000, Mustafa Cengiz’e 50.000, Hes Kablo Kayserispor takımına 10.500 Türk Lirası ceza kesmiş oldu.