OLİMPİYAT KOMİTESİ KARAR ERTELEDİ

Posted by

2020 yılı itibariyle dünya çapında büyük bir yıkıma sebep olan corona virus pandemisinin yaratmış olduğu yıkım ve ölümler sebebiyle birçok spor organizasyonu hakkında erteleme kararı alınmıştı. Geçtiğimiz yıl düzenlenmesi planlanan Tokyo Olimpiyatları corona virüs pandemisi sebebiyle içerisinde bulunduğumuz yıla ertelenmiş ve bunun yanı sıra organizasyona seyirci kısıtlaması getirilmişti.

Tokyo Olimpiyatları organizasyon komitesi 2020 Tokyo Olimpiyatları kapsamında kararlaştırılan düzenleme doğrultusunda Yurtdışından seyirci alınmayacağını açıklarken Geçtiğimiz günlerde karar verilmesi planlanan ülke içinden kabul edilecek sporsever sayısı kararını ertelemeye karar verdi.

BAŞKAN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Tokyo Olimpiyatları organizasyon komitesi başkanı ne yapmış oldu basın toplantısı doğrultusunda belirlenen takvimi itibarıyla organizasyonu izlemesi planlanan sporsever sayısı hakkında nispi kararın ortaya çıkmasının içerisinde bulunduğumuz ayın sonuna kadar kesinleşmesinin günümüz durum şartlarında çok zor olduğunu belirtti.

Japonya genel itibariyle pozitif olan Bakan sayıları ve yaşanan ölümlerin bu kısa süreçte yakından gözlemlenmesi ve durumun sağlık uzmanları ile birlikte kararlaştırılacağını belirten Hoşimoto Seiko durum ile alakalı kesin bir kararın alınmasının beklenenden daha fazla vakit alacağını belirtti.

DIŞARDAN SEYİRCİ ALINMAMASINA KARAR VERİLMİŞTİ

Japon Medyasında yer alan habere göre Tokyo Olimpiyatları organizasyon komitesi müsabakaların yapılacağı alanlarda hiçbir seyircinin yer almaması ile birlikte alan kapasitelerinin yarısı kadar sporseverlere Olimpiyatları izleme İmkanı sunmak dahilinde birkaç opsiyon üzerinde karar verilmeye çalışıldığı öğrenildi.

haberin devamında yer alan açıklamalar doğrultusunda edinilen bilgilere göre komitenin kesin bir karar vermesinin Haziran ayının bitimine doğru netleşir bileceği öğrenildi. Olimpiyatlarda yer alacak izleyici sayısı ile alakalı Karaş Tokyo Olimpiyatları organizasyon komitesi ile uluslararası olimpiyat Komitesi’nin Tokyo Valiliği bünyesinde yapılacak olan ortak toplantı sonrasında alınacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan toplantı sonucu alınan kararda Japonya dışı herhangi bir ülkeden seyircinin kabul edilmemesi kararı alınmıştı. Tokyo Olimpiyatları organizasyon komitesi 2020 Tokyo Olimpiyatları kapsamında kararlaştırılan düzenleme doğrultusunda Yurtdışından seyirci alınmayacağını açıklarken Geçtiğimiz günlerde karar verilmesi planlanan ülke içinden kabul edilecek sporsever sayısı kararını ertelemeye karar verdi. Yapılacak toplantının ardından verilecek karar ve yapılacak açıklama sporseverler tarafından merakla bekleniyor.